comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberleri - İlker Yağcıoğlu: 'Fatih Terim'i duyunca eyvah dedik!'

20 Mayıs 2018, Pazar 13:34
GS Haberleri - İlker Yağcıoğlu: 'Fatih Terim'i duyunca eyvah dedik!'

Galatasaray'ın, Süper Lig 2017/18 sezonunu şampiyon tamamlamasının ardından bu başarının en büyük mimarlarından teknik direktör Fatih Terim'e, İlker Yağcıoğlu'ndan övgüler geldi. 

FutbolArena - Süper Lig 2017/18 sezonunu şampiyon tamamlayan Galatasaray'da zaferin yankıları sürüyor. Elde edilen şampiyonlukta en büyük pay sahiplerinden biri olarak gösterilen Fatih Terim'e övgüler yağdıran eski Fenerbahçeli futbolcu İlker Yağcıoğlu, TRT Spor'da "Spor Hafta Sonu" programında futbolculuk döneminde Fatih Terim ile yaşadığı anıyı paylaştı. 

"GALATASARAY İLE ANLAŞTIĞINI ÖĞRENİNCE EYVAH DEMİŞTİK"
Fatih Terim ile ilk kez 28 yaşında tanıştığını ve o dönem kendisini milli takıma aldığını söyleyen İlker Yağcıoğlu, "Fatih Terim ile ilk 28 yaşında tanıştım. Beni ilk milli takıma alan Fatih hocadır. Makedonya'ya gittik, o gece beni ve Oğuz'ı aldı. Gece 02:00'ye kadar sohbet ettik. Öyle inançlı konuşuyor ki, havaya girdim. Sonra dönüşte geldiğimizde Fatih hoca'nın Galatasaray ile 4 yıl anlaştığını görünce Rüştü ile birbirimize baktık, eyvah dedik! Çünkü neler yapabileceğini biliyorduk. Zaten 4 yıl üst üste şampiyon oldular." dedi. 

İlker Yağcıoğlu, Galatasaray'ın kazandığı şampiyonlukta taraftarın da çok önemli bir rol üstlendiğini söyleyerek, "Bu şampiyonluğun hikayesini yazacaksak bazı yerlere değinmek lazım. Sezonun en başarılı taraftarı Galatasaray taraftarıdır. Tribünleri hep doldurdular. Fatih hocanın gelmesiyle daha bir inançlı oldular. Bu anlamda Galatasaray taraftarı üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Fatih hoca ise Tudor zamanındaki dağınık takımı toparladı." dedi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"