comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberler: Emre Akbaba'nın sakatlığı ciddi mi?

29 Eylül 2018, Cumartesi 13:34
GS Haberler: Emre Akbaba'nın sakatlığı ciddi mi?

Galatasaray'da Erzurumspor maçında sakatlanan Emre Akbaba'nın durumu belli oldu.

FutbolArena - Galatasaray'da yaz transfer döneminde 4 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Emre Akbaba'nın sakatlığında son durum belli oldu. Galatasaray'dan yapılan açıklamaya göre Emre'de eklem içi kırık tespit edildi ve oyuncu yarın sabah ameliyat edilecek! 


Galatasaray'da Emre Akbaba'nın sakatlığında son durum (29 Eylül 2018 Cumartesi)


Galatasaray kulübünden konuyla ligli yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

"Emre Akbaba'nın karşılaşmada aldığı darbe sonrası, bugün yapılan tetkiklerinde sol ayak baş parmak tarak kemiği eklem yüzünde ileri derece ezilme ve avülsiyon tipi eklem içi kırık tespit edilmiştir.
Oyuncumuzun yarın sabah ameliyat edilmesine karar verilmiştir."

EREN DERDİYOK'TA ZORLANMA

Öte yandan Eren Derdiyok ile ilgili de bir açıklama yapıldı ve Eren için de "Eren Derdiyok'un yapılan MR tetkiklerinde sol üst arka adalesinde hafif düzeyde zorlanma tespit edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.


Galatasaray Haberleri: Emre Akbaba Erzurumspor maçında nasıl sakatlandı?


Galatasaray'ın yıldız ismi Emre Akbaba, maçın ilk yarısında çektiği bir şutun ardından yerde kaldı. Bu pozisyondan kısa süre sonra orta alanda topla buluşan Emre, bacağındaki ağrıyı hissedince kendisini yere bıraktı. Emre Akbaba 31. dakikada sakatlanıp oyun kenarına gelirken yerine Fernando ısınmaya başladı. Emre'nin tedavisi oyun alanı kenarında yaklaşık 4 dakika sürdü ve Emre Akbaba yeniden oyuna dahil oldu. Emre oyuna sekerek devam ederken 38. dakikada yerini Fernando'ya bıraktı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!