comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberi: Şampiyonların altyapıdaki oyunculara verdiği süre! Galatasaray...

01 Haziran 2018, Cuma 11:49
GS Haberi: Şampiyonların altyapıdaki oyunculara verdiği süre! Galatasaray...

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de 21. şampiyonluğunu ilan etti. Avrupa liglerinde sezonu şampiyon olarak tamamlayan takımlar arasında altyapıdan en çok oyuncuya süre veren takımları derledik.

FutbolArena Detay - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de 21. şampiyonluğuna ulaşırken bu sezon altyapıdan hiçbir oyuncuya şans vermemesi dikkat çekti.
 

Galatasaray, altyapıdaki oyunculara şans verdi mi? (1 Haziran Cuma)


CIES Football adlı araştırma sitesinin yaptığı analize göre, Avrupa liglerinde sezonu şampiyon olarak noktalyan takımlar arasında Galatasaray'ın altyapıdaki oyunculara verdiği sürenin oranı %0,0 oldu! Galatasaray, 2017-2018 sezonunda altyapısından yetişen hiçbir oyuncusuna şans vermedi.

Listenin ilk sırasında ise Hollanda Eredivisie takımını PSV Eindhoven oldu. Hollanda ekibi altyapısından çıkan oyunculara %37,6 oranında forma şansı vermeyi başardı. PSV Eindhoven'i %34,1 ile Barcelona takip ederken Dinamo Zagreb, Salzburg ve Lokomotiv Moskova üst sıraları oluşturan takımlar oldu. 
Galatasaray'ın sonsırada olduğu şistede Premier Lig'de rekorlar kırarak şampiyon olan Manchester City'de ise bu oran %0,3 olarak kayda geçti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"