comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberi: Mustafa Cengiz'den UEFA kararı için flaş açıklama

15 Mayıs 2018, Salı 12:33
GS Haberi: Mustafa Cengiz'den UEFA kararı için flaş açıklama

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konuları değerlendirirken seçim, futbol takımı ve UEFA ile yaptıkları görüşmeyi anlattı.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Anadolu Ajansına açıklamalarda bulunurken gündemdeki konuları değerlendirdi. Cengiz birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.


UEFA'dan Galatasaray'a gelecek yaptırımlar


Galatasaray'ın UEFA ile FFP kapsamında yaptığı görüşmelerden bahseden Cengiz, "UEFA bizden şeffaflık, samimiyet ve doğruluğu istedi. Biz sunumumuzda bunları yerine getirdik." ifadelerini kullandı. 

Perşembe günü İsviçre'ye gideceklerini söyleyen Cengiz, "UEFA ile bir toplantımız daha var. Her hafta UEFA'ya rapor veriyoruz. Seçimleri düşünmeye vaktim yok." şeklinde konuştu. 
"UEFA bir takım kriterler elbette getirecektir. Bu çok açık. Mali durumumuz ortada." diyen Mustafa Cengiz, "Eğer bizim genetik kodlarımızda vefa varsa tekrar seçiliriz. Yoksa zaten istenmediğim yerde durmam. Taraftarlar beni istemezse hiçbir şekilde bu koltukta oturmam."ŞAMPİYONLUK ŞÖLENİ HAZIRLANIYOR

"Beşiktaş derbisinde 4 milyon TL, Malatya maçında 2,5 milyon lira gelir elde ettik. Ama bu paralar bize gelmedi, hepsi temlikliydi. Seyircilerimiz maça gelme ve dağılma konusunda zorluk yaşıyor. Özellikle karda çamurda büyük eziyet oluyor. Bu eziyete rağmen seyirci rekorları kırıyorlar. Cumartesi günü stadımızda taraftarımız için dev bir şölen hazırlıyoruz." 

MUSTAFA CENGİZ: "HAR VURUP HARMAN SAVURMAYACAĞIZ"

"Galatasaray'ın kadrosunda mutlaka önemli yıldızlar olmalı. Fakat biz paraları har vurup harman savurmayacağız. Hocamızla birlikte nokta atışlar yapacağız. 2-3 yılda Galatasaray'ı gelir-gider dengesinde başabaş duruma getireceğiz."


Galatasaray Florya'dan ne kadar gelir elde etti?


Mustafa Cengiz: "Florya'dan 200 milyon dolar gelir elde edeceğimiz söylendi ama bizim gördüğümüz 50-55 milyon dolar. Riva'dan 1 milyar TL gelir var ama bunun 504 milyonu zaten kırdırıldı."

"RİVA VE FLORYA'YI SATARAK, EVİMİZİ SATMIŞ OLDUK"

"Bizim 2 yıldır bir otel projemiz var. Turizm maşallah canlandı ama nedense bizim otele gelmiyor. Buradan 5 milyon dolar gelir elde edeceğimiz söylenmişti. Biz Riva ve Florya'yı satarak evimizi satmış olduk. Ortalık falan diyerek kendimizi aldatmayalım. Sattık biz, tapusunu verdik. Kemerburgaz'da bize arsa verildi ama giremiyoruz. Adam mandırasını kurmuş oraya çıkmıyor. Bize verilen araziye giremiyoruz. 1. Ordu'ya neden gittiğimi soruyorlar. Askerlik yapmak için gittim! Yahu kapı açtırmak için izin almamız gerekiyor. Bu nedenle görüşmeye gittim. Yoksa arazimize giremiyoruz. Sancaktepe Belediyesi'ne kendi işim için gittiğimi söylediler. Kötü kokular alıyorlarmış. Yahu dön arkana bak! Galatasaray için bir heyetle oraya gidiyorum, kendi işimle ilgili böyle bir şey yapabilir miyim? Sancaktepe'de tesisler için büyük bir arazi bulduk. Bunun üstüne çalışmalarımız sürüyor. Bakanlıklarla görüşüyoruz"

"NAGATOMO 6 TANE KİTAP YAZMIŞ"

"Nagatomo bizim için artı bir değer. Zannediyorum 6 tane kitap yazmış. Japon Büyükelçisi onun için ziyaretimize geldi. Japon halkı için Nagatomo'nun yeri çok ayrı. Tam bir samuray ruhu var. Ekonomi Bakanımız Japonya'ya gittiğinde yüzlerce forma istenmiş. Elçilik aracılığıyla forma gönderdik. İki devlet arasında güzel bir ilişkiye de vesile oldu. İtalyanlar yedek bırakmıştı, şimdi çok değerli oldu. O yüzden transfer konusunda konuşup fiyatı artırmayalım."


Mustafa Cengiz scout ekibi açıklaması


"Scout ekibimizin müthiş bir şekilde çalışıyor. Avrupa'nın çok az kulübünde böyle çalışan bir ekip vardır. Bu ekibi de Fatih hocamız kurmuştu."

"Kulüpte bir hırsızlık, yolsuzluk gördüğüm zaman bunu saklamam. Yapılan çok yanlışlar var Ben borcumuzu ve bunu nasıl ödeyeceğimizi bilerek geldim. Fakat beklenmedik durumlar oldu. Menajerler hemen hücum etti. Chedjou ve Dany alacaklarını istediler. Kulübün bütün evraklarını tarayıp dijital ortama akataracağız. Mali durumumuzu düzelteceğiz. Diğer rakiplere göre mali yapımız daha iyi. 2 yıl içerisinde bu borcu sürdürülebilir hale getireceğiz."


Mustafa Cengiz Abdürrahim Albayrak için ne dedi?


"Abdurrahim Albayrak hem benim için hem de camia için büyük bir şans. Galatasaray'a kendini bu kadar veren bir insan görmedim. Hem yüreğini hem de malını veriyor. Rol yapmayı bilmeyen, hiçbir takımın kötülüğünü istemeyen, çok büyük bir şirketin sahibi. Tırnaklarıyla kazıyarak holding sahibi olmuş. Hayatını al, dizi yaparsın. Florya'nın musluğundan, futbolcunun ev kirasına kadar her şeyle ilgilenir. Hangi holding sahibi bununla uğraşır? Fatih Terim'e de Abdurrahim Albayrak'a da Galatasaray Başkanlığı yakışır."

"ŞAMPİYONLUĞA GİDEN TAKIMA ZARAR VERMEDEN..."

"Adayların artması pastanın büyük olduğunu gösterir. Aday az olsaydı orada sıkıntı var demektir. Bütün adayların şampiyonluğa yürüyen takımımıza zarar vermeden çalışma yapmasını temenni ediyorum."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"