comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberi: Mustafa Cengiz: 'UEFA'dan bize sınırlandırmalar gelebilir'

29 Mayıs 2018, Salı 15:21
GS Haberi: Mustafa Cengiz: 'UEFA'dan bize sınırlandırmalar gelebilir'

Galatasaray'da yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz için mazbata töreni gerçekleştirildi. Mustafa Cengiz  UEFA ile yapılan anlaşmaya da açıklık getirirken UEFA'dan gelebilecek sınırlamalara da değindi.

FutbolArena - Galatasaray'da geçtiğimiz günlerde gerçekleşenseçimli genel kurulda 2525 oy alarak sarı-kırmızılı camianın başkanlık koltuğuna yeniden oturan  Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu, bugün Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.
 

Galatasaray'da Mustafa Cengiz için yapılan mazbata töreni


Törene Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Cengiz ve üyelere mazbataları takdim edildi.

Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan seçimde Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda 20 sandığın da sayım işlemi sona ererken, 2525 oy alan Mustafa Cengiz yeniden başkanlığa seçildi. Seçim yarışındaki diğer adaylardan Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659 ve Ali Fatinoğlu ise 207 oy almıştı.

Törenin ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu. İşte Mustafa Cengiz'in mazbata törenindeki açıklamaları

"ÖNCELİĞİMİZ ÇALIŞMAK"

Önceliğimiz çalışmak. Devamlı buraya gelip mazbata alıyoruz. İnşalla 3 sene görevimiz devam eder. UEFA ile prensipte anlaşmalar bitti.

"FENERBAHÇEMİZ VE BEŞİKTAŞIMIZ"

Detay konularda da anlaşmak üzereyiz. Fenerbahçemiz ve Beşiktaşımız UEFA'dan nasıl sınırlandırmalar aldıysa benzeri bize de uygulanacak.

"BEŞİKTAŞ GİBİ OLURSAK..."

Beşiktaş gibi gruplarda iyi performans sergilersek 50 milyon Euro gelirimiz olur. Bu vesileyle Beşiktaş'ı da tebrik edeyim.

"FATİH TERİM  İLE GÖRÜŞTÜM..."

"Fatih hocamla dün 2 saat görüştük. 'İster transfer yapın ister yapmayın bizim için fark etmez. Biz hedefimize ulaşmak için çalışacağız. Dünyanın en rahat hocasıyım. Yedek kulübesine bakıyorum 2 oyuncum var fazla düşünmüyorum"

"ADA İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR"

"Asla kapalı kapılar arkasında bir şey konuşmayacağız. Yapımıza bu yok. Ada'nın sorununu üyelerimizin hizmetine sosyal tesis olarak açacak hale getireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız var."

"STOKLARI TÜKETİN"

"Grey Weekend kampanyası yapıyoruz. Taraftarlara sesleniyorum, mağazalara koşun ve stokları tüketin. Loca ve kombinelere de hücum edin. Taraftarsız bir Galatasaray olamaz."


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kimdir?


1949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Cengiz, ilk ve ortaöğretimini Nizip'te almasının yanı sıra, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladı.

Üniversite yaşantısında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı.

Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye'nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

İktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA da 28 yaşında ülkenin o dönem Kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 Eylül Darbesi sonrası kamu'dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında Arapça da öğrendiği orta-doğu'da yoğun olarak çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"