comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberi - Mustafa Cengiz: 'Galatasaray Adasını sattırmayız'

09 Mayıs 2018, Çarşamba 15:45
GS Haberi - Mustafa Cengiz: 'Galatasaray Adasını sattırmayız'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da Mayıs Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı yapıldı. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan'da kürsüye gelerek 3 aylık süreçte yönetim olarak neler yaptıklarını ve gerçekleştirmek istedikleri projeleri anlattı. 
 

Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz'in Divan Kurulu açıklamaları (9 Mayıs 2018)


"Galatasaray birlik beraberlik içerisinde olduğu zaman sportif, mali ve idari anlamda başarılı olmuştur. Seçim sürecinde ve sonrasında bu birlik ve beraberlik ruhunun devam etmesini temenni ediyorum. Göreve geldiğimizde 70 loca satılmamıştı. Galatasaray'a sahip çıktınız ve 40 locayı hemen sattık. 337 milyon lira gelirimiz olurken, 326 milyon TL giderimiz oldu. 3 ayda 11 milyon TL kar elde ettik. Bize teveccüh gösterirseniz devam edeceğimizden şüpheniz olmasın. 

Toplam store satışlarımız 60 milyon liradan 120 milyon seviyesine ulaştı. Önceki dönemlerden bize kalan 38 milyon vergi borcunu ödedik. Futbolculara 100 milyon TL ödeme yaptık. 50 milyon TL bonservis ve kira ödemesi yapıldı. Yellow Friday projesi ile stoklarımızı tükettik, gelir elde ettik. UEFA'nın da dikkatini çekti bu. Bize zarar veren bu store'dan sene sonunda gelir elde edeceğimizi düşünüyoruz. Bunu başardık.
Galatasaray'ın geleceğini kurtaracak 2 projeden birisi Teknokent. Bu projeyle birlikte yılda 4 milyon Dolar gelir elde edebiliriz. Florya'dan şu anda elde edebileceğimiz gelir 200 milyon Dolar değil, 55 milyon Dolar. Bunu böyle bilin. Osmanlı gibi savaşta kazanıyoruz, masa başında kaybediyoruz. Galatasaray Adası bizim. Adayı satmayız, sattırmayız. Ada bizim dönemimizde hukuken ve fiziken eski günlerine dönecektir."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"