comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: ''Galatasaray misyonunu UEFA'ya taşıdık'

20 Mayıs 2018, Pazar 16:42
Mustafa Cengiz: ''Galatasaray misyonunu UEFA'ya taşıdık'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Bein Sports'a açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz, Galatasaray Televizyonu'nun HD formatında yayına başlayacağını söyledi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Bein Sports Haber'de canlı yayında soruları yanıtladı. Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın şampiyonluğuna ilişkin açıklamalarda bulunurken UEFA ile yapılan son görüşmelere de değindi.

Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın gündemine ilişkin sorulara yanıt verdi.


Mustafa Cengiz'in şampiyonluk sonrası yaptığı yorumlar


Bana sorsalar 'başkanlık mı, şampiyonluk mu?' deseler kesinlikle 'şampiyonluk' derim. Benim yakın arkadaşlarım çok sıkı Fenerbahçeli, Beşiktaşlı ve Trabzonsporlu. Ben her zaman yanımda o kardeşlerim varmış gibi konuşurum. Onları kırmayı asla istemem.
"TUDOR'UN TAZMİNAT DAVASI VAR"

Fatih Terim'in göreve gelmesinde benim açıklamam etkili oldu. Tudor'un bize açtığı 7 milyon Lira'lık tazminat davası var. Gençlerbirliği mağlubiyetinin acısı hala var. O yenilginin ardından taraftar sayesinde ayakta kaldık.

"GALATASARAY'ıN MİSYONUNU UEFA'YA ANLATTIK"

Galatasaray'ın ana hedefi Avrupa'nın çatısına çıkmak. UEFA, 6 Avrupa ülkesinin dışındaki tüm ülkelere taşra ülkesi gibi bakıyor. Hayalim Avrupa'ya giden tüm takımlarımızın başarılı olması. UEFA yetkililerine Galatasaray'ın misyonunu anlattık. UEFA, Galatasaray'ın kuruluş hikayesine çok şaşırdı. UEFA'ya her hafta rapor gönderdik ve bilgileri güncelledik.

"GOMİS PENALTIYI KAÇIRSA..."

Fatih Terim bizde Arsene Wenger gibi, Manchester United'taki Ferguson gibi. Sadece teknik direktör değil. Ben hayatımda ilk kez bir penaltıya bakamadım. Gomis o penaltıyı kaçırsa belki futbol hayatı bitecekti ama Fatih Hocam bu cesareti veriyor

"BİZE KATKISI ÇOK BÜYÜK"

Muslera müthiş bir insan. 'Yan topa çıkamıyor, aldığı paranın karşılığını vermiyor' dediler bakın kaç tane maç kurtardı son dönemde. Bize katkısı çok büyük. Şansımız Fatih Hoca ve Abdürrahim. Ben futbol yönetimini onlara bırakıyorum. Bunu basketbolda ve diğer branşlarda da sağlamak istiyoruz. Seçim hiç önemli değil, kazanan Galatasaray olsun"

Öte yandan Mustafa Cengiz, GSTV'nin bu akşam HD yayına geçeceğini duyurdu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"