comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberi: Igor Tudor 3. bıraktı; Fatih Terim şampiyon yaptı

19 Mayıs 2018, Cumartesi 21:42
GS Haberi: Igor Tudor 3. bıraktı; Fatih Terim şampiyon yaptı

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında Göztepe'yi 1-0 yenerek tarihindeki 21. şampiyonluğunu ilan etti. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Igor Tudor'dan aldığı takımı şampiyon yaptı.

FutbolArena Detay - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de 21. şampiyonluğunu Göztepe maçı sonrası ilan etti. Cimbom'un hocası Fatih Terim, Göztepe maçıyla geldiği 4. Galatasaray döneminde Göztepe maçı sonrası şampiyon oldu.
 

Fatih Terim'in Galatasaray'daki 4. dönemi


Sezona Igor Tudor ile başlayan Galatasaray ilk haftalarda iyi başlasa da ilk yarının sonlarına doğru sendelemeye başlamıştı. Spor Toto Süper Lig'de özellikle oyuncu tercihleriyle tartışılan Igor Tudor, 16. haftanın ardından görevinden alınmıştı.
Galatasaray'ın eski hocası Igor Tudor, 16 haftada 10 galibiyet 2 beraberlik ve 4 mağlubiyet alırken 32 puanla Fatih Terim'e takımı 3. sırada devretmişti. Galatasaray'ın hocası Fatih Terim sezon ortasında takımı almasına karşın kulübe 21. şampiyonluğunu yaşattı. Galatasaray 75 puanla Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan etti.
 

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in şampiyonluk açıklamaları


"GALATASARAY'IN GENLERİNDE ŞAMPİYONLUK VAR"
Galatasaray'ın genlerinde, ruhunda şampiyonluk vardı. Biz yönetim olarak buna nasip olduk. İnşallah bu şampiyonlukla Avrupa ve dünya çapında inşallah devam edeceğiz. Herkese teşekkür ediyorum. 

"ATATÜRK'ÜN BAĞIMSIZLIK ATEŞİ YAKTIĞI GÜN ŞAMPİYON OLDUK"

Kutlamalar Pazar günü 19:05'te başlayacak. Ne şükür bize ki, 19 Mayıs Atatürk'ümüzün bağımsızlık ateşi yaktığı günde şampiyon olduk. Aynı zamanda 1905 kuruluş tarihimiz. Bunun için de ayrıca şükrediyorum. Bugün dünya çapında Galatasaraylılar günü oldu. Tüm takımı, teknik heyeti ve camiayı tebrik ediyorum. 

"BAŞKAN OLARAK İLK KEZ SOYUNMA ODASINA İNDİM"

"Başkan olarak ilk kez soyunma odasının kapısına indim. Ben sahneyi aktörlere bıraktım, mutfakta elimizden geleni yaptık. Eziyeti çeken taraftarımıza, teknik ekibimize ve futbolcularımıza teşekkür ediyorum."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"