comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberi: Galatasaray, yerlileriyle ezeli rakipleri solladı

28 Mayıs 2018, Pazartesi 14:34
GS Haberi: Galatasaray, yerlileriyle ezeli rakipleri solladı

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de 21. şampiyonluğunu ilan ederken bu sezon üç büyükler arasında yerli oyuncularından en çok katkı alan takım oldu.

FutbolArena Detay - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de 21. şampiyonluğunu ilan ederken yerli oyuncularından da katkı almayı başardı. İşte üç büyüklerin yerli oyuncularından aldığı gol katkısı.
 

Galatasaray'ın yerli oyuncularından aldığı gol katkısı


Sarı-Kırmızılı takımda bu sezon ilk 11'de ağırlıklı olarak yabancı oyuncuların oynamasına rağmen yerlilerden en çok gol katkısı alan takım Galatasaray oldu. Galatasaray'da Tolga Ciğerci 6 gol atarken Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin 3 ve Serdar Aziz de 1 gol atarak toplamda takımlarına 13 gollük bir katkı verdi.

FENERBAHÇE'DE 2 OYUNCU 6 GOL ATTI
Fenerbahçe ise Galatasaray'ın ardından yerlilerinden en fazla gol katkısı alan takım özelliğini barındırıyor. Fenerbahçe'de Alper Potuk ve Ozan Tufan 2, Mehmet Topal ve Şener Özbayraklı 2 gol atarken Hasan Ali Kaldırım da geride kalan sezonda 1 gol kaydetti.

CENK TOSUN'DAN SONRA 1 GOL

Beşiktaş ise bu sezon yerli oyuncuları bakımından kısır bir süreci geride bıraktı. Devre arasında Everton'un yolunu tutan Cenk Tosun 8 gol atarken ikinci yarı maçlarında sadece 1 gol yerlilerin ayağından geldi. Mustafa Pektemek yerli oyuncu statütüsünde gol atan isim oldu.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"