comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberi: Galatasaray, UEFA'dan gelecek kararı bekliyor! Son gelişme

03 Haziran 2018, Pazar 10:58
GS Haberi: Galatasaray, UEFA'dan gelecek kararı bekliyor! Son gelişme

Galatasaray'da UEFA'dan FFP kriterleri kapsamında uygulanacak kısıtlamayla ilgili gergin bekleyiş devam ediyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve yönetimi UEFA mesaisibi tamamlarken kulüp gelecek yanıtı beklemeye koyuldu. UEFA kararını Haziran ayının ikinci haftasına açıklayacak.
 

Galatasaray, UEFA'dan ne kadar ceza alacak? (3 Haziran Pazar)


Galatasaray Kulübünün dikkat kesildiği ve başta Başkan Mustafa Cengiz olmak üzere yönetimin yoğun mesai harcadığı FFP kriterleri kapsamında uygulanacak kısıtın UEFA tarafından bu hafta değil Haziran'ın 2.haftasında açıklanacağı öğrenildi. Galatasaray Kulübünün sürekli olarak bilgi güncellemesi yaptığı ve Grey Weekend kampanyası bilgilerini de önümüzdeki hafta UEFA'ya rapor ederek bildireceği belirtildi.

Sarı kırmızılılar özellikle transfer politikasını belirlemek, somut adımlar atmak için UEFA'nın kararını, koyacağı kısıtı resmi olarak açıklaması bekleniyor.
 

Galatasaray'da Mustafa Cengiz UEFA açıklaması


Mustafa Cengiz'in mazbata törenine Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Cengiz ve üyelere mazbataları takdim edildi.

Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan seçimde Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda 20 sandığın da sayım işlemi sona ererken, 2525 oy alan Mustafa Cengiz yeniden başkanlığa seçildi. Seçim yarışındaki diğer adaylardan Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659 ve Ali Fatinoğlu ise 207 oy almıştı.

Törenin ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu. İşte Mustafa Cengiz'in mazbata törenindeki açıklamaları

"ÖNCELİĞİMİZ ÇALIŞMAK"

Önceliğimiz çalışmak. Devamlı buraya gelip mazbata alıyoruz. İnşalla 3 sene görevimiz devam eder. UEFA ile prensipte anlaşmalar bitti.

"FENERBAHÇEMİZ VE BEŞİKTAŞIMIZ"

Detay konularda da anlaşmak üzereyiz. Fenerbahçemiz ve Beşiktaşımız UEFA'dan nasıl sınırlandırmalar aldıysa benzeri bize de uygulanacak.

"BEŞİKTAŞ GİBİ OLURSAK..."

Beşiktaş gibi gruplarda iyi performans sergilersek 50 milyon Euro gelirimiz olur. Bu vesileyle Beşiktaş'ı da tebrik edeyim.

"FATİH TERİM  İLE GÖRÜŞTÜM..."

"Fatih hocamla dün 2 saat görüştük. 'İster transfer yapın ister yapmayın bizim için fark etmez. Biz hedefimize ulaşmak için çalışacağız. Dünyanın en rahat hocasıyım. Yedek kulübesine bakıyorum 2 oyuncum var fazla düşünmüyorum"

"ADA İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR"

"Asla kapalı kapılar arkasında bir şey konuşmayacağız. Yapımıza bu yok. Ada'nın sorununu üyelerimizin hizmetine sosyal tesis olarak açacak hale getireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız var."

"STOKLARI TÜKETİN"

"Grey Weekend kampanyası yapıyoruz. Taraftarlara sesleniyorum, mağazalara koşun ve stokları tüketin. Loca ve kombinelere de hücum edin. Taraftarsız bir Galatasaray olamaz."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.