comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberi: Fatih Terim'den Ozan Kabak ile ilgili kritik karar

26 Eylül 2018, Çarşamba 09:20
GS Haberi: Fatih Terim'den Ozan Kabak ile ilgili kritik karar

Galatasaray'ın genç stoperi Ozan Kabak ile ilgili Fatih Terim önemli bir karar aldı. Ozan Kabak ilk 11'de oynamaya devam edecek mi? Detaylar haberimizde...

FutbolArena - Galatasaray'ın 18 yaşındaki genç stoperi Ozan Kabak ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Kasımpaşa ve Akhisarspor maçlarında 90 dakika sahada kalan genç stoper için Fatih Terim kritik bir karar aldı.
 

Galatasaray Haberleri: Ozan Kabak oynamaya devam edecek mi? (26 Eylül Çarşamba)


Maicon'un Trabzonspor maçındaki kötü performansı sonrası Kasımpaşa maçında genç oyuncuya şan sveren Fatih Terim bu kararıyla risk alsa da oyuncunun performansı herkesi memnun etti. Fatih Terim, bu doğrultuda Ozan Kabak'ı Akhisarspor maçında da sahaya sürdü.

Vatan'ın haberine göre, deneyimli teknik adam, 18 yaşındaki oyuncuyu her fırsatta överken Maicon'un ayrılması ihtimali nedeniyle de daha çok şans verme kararı aldı. Sezonun ilk yarısı bitene kadar Ozan Kabak'ın maç deneyimi kazanmasını amaçlayan Terim, Maicon sonrasında da Serdar-Ozan Kabak stoper hattını kurmayı planlıyor.
 

Galatasaray Haberleri: Ozan Kabak'tan Fatih Terim açıklaması
 

Galatasaray'ın hocası Fatih Terim hakkında konuşan genç oyuncu,"Fatih hoca benim ve tüm gençler için büyük bir şans. Zaten geçen sene de şans verdi bana. Bu sene de geçen hafta ilk 11'de başlattı. Ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Çalışıp inşallah Fatih hoca başta olmak üzere bana güvenen hiç kimseyi mahcup etmeyeceğim." ifadelerini kullandı.
 
"EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ"
 
Bir yandan da spor akademisinde öğrenim hayatını sürdüren Ozan Kabak, eğitimin önemine de yer verdi, "Başta ben ve ailem olmak üzere sürekli eğitime önem verdik. Futbolun yanında sürekli okula da önem verdik. İyi futbolcu hem de kültürlü bir insan olmak istiyorum. Onun için okula sürekli devam ediyorum, edeceğim de... Kimse umudunu sadece bir yere bağlamasın. Hem okuyup hem de sporlarını yapsınlar."
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Turkcell'in Goller Cepte uygulaması ile Galatasaray'ın tüm maçlarından goller anında cebinize geliyor. TIKLAYIN! 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"