comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Ve Iasmin Latovlevici'nin Galatasaray'daki sözleşmesi bitti!

08 Mayıs 2018, Salı 16:37
GS Haber: Ve Iasmin Latovlevici'nin Galatasaray'daki sözleşmesi bitti!

Galatasaray'ın sezon başında Karabükspor'dan transfer ettiği Iasmin Latovlevici'nin sözleşmesindeki opsiyon hakkı kalktı. Rumen oyuncu sezon sonu serbest kalıyor.

FutbolArena Detay - Galatasaray'ın sezon başında Karabükspor'dan 550 bin euro karşılığında renklerine bağladığı Iasmin Latovlevici'nin sezon sonunda serbest kalması kesinleşti.


Galatasaray Haberleri: Iasmin Latovlevici'nin sözleşmesindeki opsiyon kalktı 


Galatasaray'ın sezon başında 550 bin euro bonservis ve 750 bin euro maaş karşılığında kadrosuna kattığı Iasmin Latovlevici ile 1+1 yıllık sözleşme imzalanmıştı. +1 yıllık kontratın geçerli olması için Rumen oyuncunun sezon boyunca Galatasaray formasıyla en az 18 resmi maça ilk 11'de başlaması gerekiyordu. 

Süper Lig'de 10, Türkiye Kupası'nda da 5 maçta forma giyen Iasmin Latovlevici'nin 18 maçta oynama ve dolayısıyla sözleşmesinin bir sezon daha uzama ihtimali ortadan kalktı. Latovlevici geri kalan 2 maçta oynasa bile 18 maç maddesini dolduramayacak ve sezon sonunda serbest kalacak.
İşte Galatasaray'ın Iasmin Latovlevici ile yaptığı sözleşme ve KAP açıklaması... FUTBOLARENA AYLAR ÖNCE DUYURMUŞTU!

Öte yandan Iasmin Latovlevici'nin 18 maçta oynama maddesinin bilincinde olan Fatih Terim'in bu maddeyi hesaba katacağını ve oyuncunun sezon sonunda sözleşmesinin uzamaması için, Latovlevici'yi 18 maçta oynatmayı düşünmediğini ilk olarak FutbolArena'da 21 Şubat günü yaptığımız haberde okurlarımıza duyurmuştuk.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"