comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Ünal Aysal'dan Adnan Polat'a flaş yanıt! "Bakkal hesabı"

18 Nisan 2018, Çarşamba 14:02
GS Haber: Ünal Aysal'dan Adnan Polat'a flaş yanıt!

Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, Adnan Polat'ın açıklamalarına yanıt verdi. Son Dakika Galatasaray Haberleri burada.

FutbolArena - Galatasaray'da eski başkan Adnan Polat'ın Ünal Aysal dönemindeki borçlarla ilgili yaptığı açıklamalara Aysal'dan yanıt geldi. Ünal Aysal, "Onun çok iyi anlayacağı bakkal hesabıyla bile birkaç yüz milyon dolarlık bir hesap hatası yaptığı ortadadır." dedi.
 

Galatasaray Haberleri: Ünal Aysal, Adnan Polat için ne dedi? (18 Nisan 2018)


Hürriyet'te yer alan habere göre Ünal Aysal'ın açıklamasında yer alan ifadeler şu şekilde:

"Konuşmasında pek çok hilaf-ı hakikat vardı ama ben matematiğe inanan biri olarak, bütün resmi kayıtlarda yer alan rakamlara göre 2 ana yanlışının altını özellikle çizmek istiyorum..
Adnan Polat yönetimi, görevi bana 328 milyon dolar borçla devretmişti.. Adnan Polat, herkesin gözünün içine baka baka “Görevi 118 milyon dolar borç-alacak farkı ile devrettim” dedi... Halbuki izan sahibi bir insan “118 milyon dolar borç-alacak farkı ile devraldığım kulübü; yeni stadın 10 yıllık isim hakkını, 3 yıllık loca ve 1 yıllık koltuk gelirlerini de peşinen tahsil edip harcadıktan sonra 328 milyon dolar borç-alacak farkı ile devrettim” demeliydi... Çünkü resmi rakamlardaki gerçek budur.. Onun çok iyi anlayacağı bakkal hesabıyla bile birkaç yüz milyon dolarlık bir hesap hatası yaptığı ortadadır..
Adnan Polat, 2011-2014 arasında, yani benim dönemimde G.Saray'ın 1 milyar dolar harcadığını öne sürme gafletinde de bulundu.. Resmi raporlarla kesindir ki, ben kulübü 328 milyon dolar borçla aldım, 348 milyon dolar borçla teslim ettim. Üstelik bu döneme 2 büyük yatırımı da sığdırarak. Kalamış Tesisleri'ni yaparak ve Taçspor'u satın alarak. Onun dönemindeki çöp olmuş lig 8'incisi kadroyu tamamen yenileyip 130 milyon €'luk iddialı bir takım kurduk, Avrupa ve Türkiye'de hem yeniden firma olduk hem de başarılar kazandık."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!