comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: UEFA'nın Galatasaray kararını Emin Özkurt FutbolArena'ya yorumladı

25 Haziran 2018, Pazartesi 20:37
GS Haber: UEFA'nın Galatasaray kararını Emin Özkurt FutbolArena'ya yorumladı

UEFA tarafından Galatasaray ile yapılan anlaşmanın yeniden incelemeye alınması kararını, Spor Hukukçusu ve Avukat Emin Özkurt, FutbolArena'ya yorumladı. 

FutbolArena Özel - UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonu, Galatasaray ile yapılan anlaşmayı yeniden inceleme kararı aldı. Peki bu inceleme ne anlama geliyor? Spor Hukukçusu ve Avukat Emin Özkurt, UEFA'nın inceleme kararını FutbolArena'ya değerlendirdi. 
 

UEFA neden Galatasaray'ın anlaşmasını incelemeye aldı?


Spor Hukukçusu ve Avukat Emin Özkurt, UEFA'nın yapılan anlaşmayı yeniden inceleme kararı almasının normal bir prosedür olmadığını belirterek, " Şu anda UEFA'nın, FFP konularıyla alakalı karar verme yetkisi olan hukuk birimine konu intikal ettirilmiş durumda. Burada UEFA'nın söz konusu anlaşmayı yeniden değerlendirmesi ve dilediği şekilde yeni bir formata sokması söz konusu olabilir." diye konuştu. 

"GALATASARAY BU ANLAŞMA SAYESİNDEN AĞIR YAPTIRIMDAN KURTULMUŞ"
Galatasaray bu anlaşma sayesinde olası bir ağır yaptırımdan kurtulmuştu. Ancak yeniden gözden geçirilme durumuyla birlikte tekrar böyle bir olasılık, arzu etmesek de gündeme gelebilir. Şunu unutmayalım, Galatasaray bu anlaşma sayesinde ağır yaptırımdan kurtuldu. Çeşitli kısıtlamalara rağmen iyi bir mutabakat sağlamıştı UEFA ile. Zira 30 milyon euroluk zarar sınırını çok üzerinde zarar edilmişti. Yeniden bunun değerlendirmeye açılması Galatasaray için iyi bir haber diyemeyiz.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.