comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: UEFA FFP Galatasaray'ı yeniden incelemeye aldı

20 Eylül 2018, Perşembe 18:05
GS Haber: UEFA FFP Galatasaray'ı yeniden incelemeye aldı

Galatasaray dışında PSG, Rubin Kazan ve Milan hakkında UEFA Disiplin Komitesi yeniden inceleme başlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Mali Disiplin Komitesi Finansal Fair Play konusunda Galatasaray dışında PSG, Rubin Kazan ve Milan hakkında verilen yeniden inceleme kararı doğrultusunda çalışmalara başladı. UEFA tarafından bu kulüpler hakkında verilen kararların yeniden incelemeye alınacağı açıklanmıştı. 


Galatasaray Haberleri: UEFA FFP anlaşması


UEFA, Çarşamba günü itibariyle PSG, Rubin Kazan, Milan ve Galatasaray hakkında verilen kararların yeniden incelemesine başladı. Fransız basını L'Equipe'in haberine göre, PSG kulübünün sponsorluk anlaşmaları yeniden incelemeye alındı. Ancak bu kulüplerle ilgili olarak henüz bir karar çıkmadı. İncelemenin bir süre daha devam edeceği kaydedildi. 

PSG'NİN ŞÜPHELİ SPONSORLUK ANLAŞMALARI
ESPN'in haberine göre, UEFA'nın şartına göre PSG Haziran sonuna kadar 50 milyon euro değerinde oyuncu satışı gerçekleştirmek zorunda. Yine daha önce yapılan anlaşma gereği PSG'nin sponsorluk anlaşmaları şüpheli bulunduğu için tekrar denetlenecek. FFP kuralları dahilinde PSG'nin Neymar ve Mbappe transferlerinin şimdilik incelemeye alınmayacağı ve öncelikli olarak PSG'nin sponsorluk anlaşmalarının denetleneceği öğrenildi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!