comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Süper Lig'in muhteşem ikilisi Garry Rodrigues ve Bafetimbi Gomis

24 Mayıs 2018, Perşembe 14:40
GS Haber: Süper Lig'in muhteşem ikilisi Garry Rodrigues ve Bafetimbi Gomis

Süper Lig'de skora en çok etki eden, rakip savunmaların durdurmakta en zorlandığı ikili Garry Rodrigues ve Bafetimbi Gomis oldu.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonu geride kalırken, en etkili hücum bağlantılarını inceledik. Süper Lig'de geride kalan sezonda, savunmacıların durdurmakta en çok zorlandığı bağlantı, Garry Rodrigues ile Bafetimbi Gomis arasında Galatasaray hücum hattında kuruldu!

EN SKORER İKİLİLER
Whoscored'ın verilerine göre, Süper Lig'de gol bağlantısı en yüksek ikili Garry Rodrigues ve Bafetimbi Gomis oldu. Garry Rodrigues, Bafetimbi Gomis'e tam 7 asist yaptı.

Bu ikiliyi Edin Visca ve Emmanuel Adebayor ikilisi takip ederken, Visca, Togolu golcüye 5 asist yaptı. 

3. sırada yine Galatasaray'dan bir bağlantı var. Younes Belhanda, Gomis'e 4 asist yaparken, Nabil Dirar da Giuliano'ya 4 gol attırdı. Ayrıca ligin en skorer takımlarından biri olan Alanyaspor'da da güçlü bağlantılar söz konusu. 

Sezonun ilk yarısında Emre Akbaba, Vagner Love'a tam 4 gol attırırken, onun ayrılması sonrasıda golleri Emre Akbaba attı ve asistleri de Efecan Karaca yaptı. Efecan Karaca da Emre Akbaba'ya 4 gol attırdı.
Süper Lig Analiz haberleri FutbolArena'dan takip edin!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"