comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Selçuk İnan: "Git derlerse giderim..."

14 Temmuz 2018, Cumartesi 09:49
GS Haber: Selçuk İnan:

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, verdiği röportajda önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, Milliyet'e verdiği röportajda önemli açıklamalar yaptı. Selçuk İnan'ın röportajından satır başları şöyle... Galatasaray haberleri FutbolArena'da!


Galatasaray Haberleri: Selçuk İnan röportajı (14 Temmuz 2018 Cumartesi)


Selçuk İnan Galatasaray kariyeri ile ilgili gelen soruya, "2019'da sözleşmem bitiyor ve bu seneyi kafa olarak sadece Galatasaray'ın başarısına yardımcı olmaya adadım. 1 sene sonunda ne olacağını hep beraber göreceğiz. Kal derler kalırız, git derler gideriz." cevabını verdi. 

KADIKÖY'DEKİ ŞAMPİYONLUK KADAR...
21. şampiyonlukla ilgili de konuşan Selçuk İnan, “Galatasaray'ın kaptanı olarak, Galatasaray'ı seven bir futbolcu ve taraftar olarak bu soruyu cevaplamak istiyorum. Belki de en önemli şampiyonluklardan biriydi. İlk senemde çok mutlu olmuştum. Fenerbahçe Stadı'nda şampiyon olmuştuk. En az onun kadar sevindim. Bu seneden beklentimizde de değişiklik olmadı. Hepimiz biliyoruz, burası Galatasaray... Bu senenin zor olacağının da farkındayız. Şampiyonlar Ligi başka bir seviye. Orada zorlu bir maç oynadıktan sonra Türkiye'de zorlanabileceğiniz maçlar olacaktır. Daha fazla arkadaşlık, daha fazla çalışma, daha fazla dinlenme. Kendi sosyal hayatınızdan ödün vermek. Bunların hepsini bu sene yapmamız gerekiyor." 

SELÇUK'TAN MESSİ ÖRNEĞİ

"Eski Selçuk nerede?" sözleriyle ilgili konuşan Selçuk İnan, Messi'den örnek verdi ve şunları söyledi... "Türkiye'de tabuları yıkmak çok zor. Birine bir şey söylendiği vakit altından kalkmak zorlaşıyor. Aslında en yakından siz takip ediyorsunuz. Birçok hoca, yönetici ile çalıştım. Takım arkadaşlarım gitti, geldi. Ekonomik sorunlar yaşadık. Ama bir gerçek var ki futbol bir takım oyunudur. Bugün çok önemli yıldızlar da Dünya kupalarından eleniyor. Hatta dünyanın en iyi futbolcusuna, “Bu dünyanın en iyi oyuncusu mu?” demeye başladık. Yanınızdaki arkadaşlarınız kaliteli olursa iyi bir takım oluşturursanız, yetenekli iseniz, sizin de performansınız diğerlerine göre iki katına çıkar. Bundan 6-7 yıl önce yaptığım hataları yapmıyorum artık. En azından yapmamam gerektiğini biliyorum."


Galatasaray futbolcu maaşları 2018/2019


1- Sofiane Feghouli: 3.850 milyon euro
2- Fernando Muslera: 3.575 milyon euro
3- Bafetimbi Gomis: 3.350 milyon euro
4- Younes Belhanda: 3.350 milyon euro
5- Fernando: 3.3 milyon euro
6- Selçuk İnan: 2.950 milyon euro
7- Mariano: 2.3 milyon euro
8- Maicon: 2.2 milyon euro
9- Eren Derdiyok: 2.150 milyon euro
10- Serdar Aziz: 2 milyon euro
11- Yuto Nagatomo: 2 milyon euro
12- Tolga Ciğerci: 2 milyon euro
13- Ryan Donk: 1.895 milyon euro
14- Tarık Çamdal: 1.605 milyon euro
15- Garry Rodrigues: 1.350 milyon euro
16- Henry Onyekuru: 1.2 milyon euro
17- Martin Linnes: 950 bin euro
18- Ahmet Çalık: 900 bin euro
19- Lionel Carole: 700 bin euro
20- Sinan Gümüş: 650 bin euro
21- Muğdat Çelik: 2 Milyon TL (Yaklaşık 370 bin euro)

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"