comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Ömer Üründül "Galatasaray'ın önü açık"

28 Ağustos 2018, Salı 09:53
GS Haber: Ömer Üründül

Ünlü spor yazarı Ömer Üründül, Galatasaray - Alanyaspor maçını kaleme aldı.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'in 3. haftasının kapanış maçında Alanyaspor'u 6-0 yendi. Bu maçın ardından liderlik koltuğuna oturan Cimbom için bir yazı kaleme alan Ömer Üründül, "Ndiaye geldi, bir de iyi bir santrfor gelirse Fatih Terim gibi deneyimli ve başarılı bir hocayla yol açık görünüyor." yazdı.


Ömer Üründül'ün Galatasaray - Alanyaspor maçı yazısı (28 Ağustos 2018 Salı)


Galatasaray'ın ilk yarıda etkisiz bir oyun ortaya koyduğunun altını çizen Üründül, "Galatasaray orta sahasında, Belhanda ve Emre'nin birlikte oynaması yüzünden defansif bir zafiyet vardı. Ama Alanyaspor'un takım olarak organize çabuk çıkışlarla bunu değerlendirecek bir ofansif gücü yoktu. İkinci yarı başında da fark ikiye çıkınca her şey güllük gülistanlık oldu. Zayıf bir takım görüntüsündeki Alanyaspor, morali bozulup mecburen savunma tedbirlerini de terk edince maç farka gitti." dedi.


Galatasaray Haberleri: Ömer Üründül'ün Emre Akbaba ve Onyekuru yorumu


Ömer Üründül, Emre Akbaba için, "ilk yarıda etkisizdi ama sonra ikinci yarıda rakip de açılınca sanki Galatasaray'ın sürekli oyuncusuymuş gibi sahaya ağırlık koydu ve iki de güzel gol attı." derken, Henry Onyekuru için de "Onyekuru çok çalıştı, araştırdı, birçok yapmak istedikleri ters gitti ve sonunda bir gol bularak çabasının karşılığını aldı." ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)