comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Mustafa Cengiz'den Süper Lig için Fenerbahçeli isim önerisi

15 Haziran 2018, Cuma 10:58
GS Haber: Mustafa Cengiz'den Süper Lig için Fenerbahçeli isim önerisi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig'de yeni sezonun ismi için sürpriz bir öneride bulundu. Mustafa Cengiz, bugüne kadar hiç Fenerbahçeli bir efsanenin isminin konulmadığını dile getirerek Can Bartu veya Lefter ismini önerdi. 
 

Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz'den Süper Lig için öneri


Habertürk Gazetesi'ne röportaj veren Mustafa Cengiz şunları söyledi:

- Süper Lig'in bu sezon ismi sizce ne olmalı?
Bu zamana kadar dört tane olmuş; Süleyman Seba, Hasan Doğan, Turgay Şeren ve İlhan Cavcav... Bir Galatasaray taraftarı olarak Metin Oktay veya Gündüz Kılıç'ı isterim. Ancak hakkaniyetli olmak gerekirse bir tane Fenerbahçeli ismin adı verilmemiş. Galatasaray Başkanı olarak ise ben isterim ki Lefter ya da Can Bartu olsun. Camialar adına adil olmak istiyorsanız doğru olan budur.

"KARDEŞ KAVGASI İSTEMİYORUZ"

- Fenerbahçe'de önemli bir gelişme oldu ve 20 senelik başkan değişti. Ali Koç'la birlikte Türk futbolunun gelişmesi için iki büyük kulüp arasında işbirliği yaşanır mı?

Olur tabii ki... Biz UEFA'da söylemlerimizi hep Türk futbolu üzerine yaptık. Bu takımların hepsi bizim takımlarımız. Türkiye binlerce yıldır bu topraklarda yaşayan insanların oluşturduğu bir Cumhuriyet. Bu Cumhuriyet'in içinde aynı aileden farklı renklere tutkun insanlar var. Dolayısıyla bunun bir kardeş kavgasına dönmesini biz istemiyoruz. Sadece Fenerbahçe özelinde değil, bütün rakiplerimiz için de bu geçerli... Burada da yöneticilerin çok dikkatli olması gerekir. Çünkü söylenilen sert bir söylem sokakta bir insanın diğerini bıçaklamasına kadar gidebilir.

Sarı kırmızılı takımla ilgili gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.