comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Mustafa Cengiz'den son dakika UEFA açıklaması

05 Haziran 2018, Salı 22:27
GS Haber: Mustafa Cengiz'den son dakika UEFA açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cengiz, Grey Weekend, transfer ve UEFA ile yapılan toplantıya dair birçok konuda açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengz yeni sezon öncesi basın mensuplarıına açıklamalarda bulundu ve UEFA konusunda taraftarlara müjdeyi verdi. 

"3 GÜNDE 6 MİLYON TL GELİR ELDE ETTİK"
Grey Weekend ile ilgili bazı yayınlar görüyorum. 3 günde 6 milyon TL bize göre rekor. Bir camianın ayağa kalkışının göstergesi. Bu kadar sosyal, ekonomik zorluklara rağmen satın alma harekatı. İnsanlar cebinden harçlığını ve maaşını veriyor. Bizim için çok değerli. Günlük ortalama 2 milyon TL satış. 

"UEFA'NIN 4 YILLIK ANLAŞMASINI UMARIM İMZALARIZ"

UEFA'nın 4 yıllık anlaşmasını umarım imzalarız. UEFA futbol tarihinde ilk defa bir kulübe iki kez üst üste bu anlaşma imzalatılıyor. Bu durum aslında Galatasaray ve Türk futbolunun Avrupa'da geldiği nokta. Ben tek taraflı Galatasaray olarak söylemek istemiyorum. Türk futboluna UEFA gereken önemi vermiştir. Kendi kurallarını tekrar ederek, Galatasaray'a ikinci defa katılma hakkı vermiştir. Bize 4 ay önce çok men cezasına kadar ciddi yaptırımlar söylendi. 

BELHANDA VE FEGHOULİ SORUSUNA CEVAP

Profesyonel dünyada her şey satın alınır ve satılır. Çok yüksek teklif gelirse, değerini bulan bir teklif gelirse satarsınız. 

"FENERBAHÇE İLE SIKINTI YAŞAMADIK"

Bizim yönetimde bulunduğumuz dönem için de Fenerbahçe ile aslak soğuk olmadı. Fenerbahçe stadına gittik ve hiçbir terslik yaşanmadı. Maç bitiminde bizimle fotoğraf çektirmek isteyen Fenerbahçeli kardeşlerimiz oldu. Aziz Yıldırım da bizi kutlamıştı. Bu bir açılıştır. Devam ediştir. 

"EN KÖTÜSÜNE HAZIR OLARAK, EN İYİSİNİ ELDE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Biz teknik heyetimizle birlikte en kötüsüne hazır olarak, en iyisini  elde etmeye çalışıyoruz. Galatasaray sistemi oturtacak, uzun yıllar içinde Avrupa'nın tepesinde oturacak bir sistemi oturtmaya çalışıyoruz. Bunun için bazı sıkıntılardan geçmek zorundayız. Yemek yerken bile çenenizi oynatmak zorundasınız. Tabi ki sıkıntı, kan ve gözyaşı vadetmiyorum. Mutluluk vadediyorum. Bu yolda biz elimizden geleni yapacağız. Sahada ölümüne, terinin son damlasına kadar çarpışan bir takım yaratmak için çalışıyoruz. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)