comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Mustafa Cengiz'den Genel Kurul'da sert sözler

29 Eylül 2018, Cumartesi 10:57
GS Haber: Mustafa Cengiz'den Genel Kurul'da sert sözler

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Mali Genel Kurul'da açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda Başkan Mustafa Cengiz, kürsüde sert bir konuşma gerçekleştirdi. Gündemdeki 4. maddede yer alan tüzük değişikliğinin reddedilmesinin ardından konuşma yapan Mustafa Cengiz, Genel Kurul üyelerinin bir bölümüne sert sözlerle yüklendi. 


Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz'in Genel Kurul konuşması


"Bazı çevrelerce maalesef torba yasa olarak lanse edilen bir dizi işlemler için cumartesi gününüzü bizim için heba ediyorsunuz. Burada gündemde 4. maddede 10 adet yasal girişimlerimiz için gerekli düzenlemeler var. Siz bunun adına yetki, proje diyorsunuz. Galatasaray Spor Kulübü bir dernektir ve dernekler yasasına bağlıdır. 4. maddedeki 10 yasal düzenleme niye birikti biliyor musunuz? Benim 1 saniyem bile boş geçmiyor. Bunları günlerce tartıştık. Kalbi temiz olanlar için bunları açıklayacağım. Bize düşman olarak bakan ve rövanş almak isteyenler için asla anlatmayacağım. Biraz önce burada konuşan bazı arkadaşların lafları beni sinirlendirdi. Bu yüzden kırıcı laf kullandıysam özür dilerim."

"BİZ ÇOK ANİ GÖREVE GELDİK"
"Biz ani göreve geldik. Göreve geldiğimizde 4. maddedeki 10 yasal düzenlemenin 5'i sona eriyordu zaten. İlk 5 madde, bir önceki yönetim tarafından alınmıştı. Diğer 5 adet ise yeni oluşan durum. Kemerburgaz, Riva'daki okul arazisi, Teknokent gibi yerler. 5 tanesi Mayıs 2018'de bitiyordu zaten. Eski yönetimden gelen hakların devam ettiğine inanıyordum."

"YETKİ VERMEZSENİZ BENİM SORUMLULUĞUM OLMAZ" 
"Biz mali zorlukları biliyorduk fakat günlük ihtiyaçların bile kısıtlandığı mali ortamda mcüadeleye girdik. Transfer yasaklarıyla mücadele ettik. Sermaye artışı için, UEFA için mücadele etmeye başladık. 1 anımız, 1 boş günümüz yoktu. Mayıs 2018'e kadar getirmemiz gereken 4 maddeyi gündeme getirmeye fırsat olmadı. Bu değişiklikleri hukuken yapmak zorundayız. Yetki vermezseniz biz yine uğraşıyoruz ama ters bir şey olursa benim hiçbir sorumluluğum olmaz."

"2 BAŞKANA VERDİNİZ, BANA NİYE VERMİYORSUNUZ?"

"Bizim istediğimiz yetkiyi Ünal Aysal ve Dursun Özbek de istedi, onlara verdiniz. Bize niye tepki veriyorsunuz? İnan edin bu tepkiyi anlamadım. 2 başkana verilen yetkiyi benden esirgemenizi de saygıyla karşılarım. Ama iş yapamazsam beni suçlamayın diyorum. Öfkem bu! Genel Kurul gündemi asla değiştirilemez. Oylamaya sunarsınız ve reddedersiniz bu kadar basit. 2 başkana da verdiğiniz yetkinin aynılarını istiyoruz. Maddelerin hepsi birebir aynı. Devrim yapmıyoruz."

"GALATASARAY ADASI BENİM NAMUSUM"

"Galatasaray Adası benim de namusum. Siz bu kulübü bana emanet ettiniz. Beni sinirlendiren olay, yapılan algı yönetimleri. Ben aç kaldım yine de farklı işlere tenezzül etmedim. Camiadaki abilerim beni uyardı. Dediler ki sinirlenme. Seni sinirlendirmek istiyorlar. Ama sinirlendim. Özür dilerim. Çünkü benim suçlandığım şeyler, bana ters. Benim karakterime, terbiyeme, eğitimime ters. Galatasaray Adası ile ilgili sadece irtifak istiyoruz. Belgeyi de Divan Başkanına teslim ediyorum. Siz istemediğiniz sürece Ada'ya hiçbir şey olmayacak."

"BENİM ADIM MUSTAFA!"

"Benim adım Mustafa. Kardeşimin adı Kemal. Dedem, Mustafa Kemal'in Çanakkale zaferinde şehit oldu. Sedat Doğan, 'Mustafa Kemal'e saygımız olmalı' dedi. Bu hiç hoş olmadı be Sedat kardeşim. Benim hayatım demokrasi savunuculuğuyla geçti. Ben 2 darbe görmüş insanım. Bana burada yetkiyi verin veya vermeyin ama bunlara girmeyin kardeşim. Yapmayın, etmeyin."

"25 MİLYON EUROYA İHTİYACIMIZ VAR"

"Her ay kongre yapalım diyorlar. Yahu canım kardeşim şu salonun kirası 250 bin TL. Her ay bu parayı nasıl verelim? Ver bana parayı yapayım. Yıl sonuna kadar 25 milyon euroya ihtiyacımız var. Ya bu parayı bulacağız ya da sermaye artırımına gideceğiz."

"OKUL İÇİN YETKİ VERİN"

"Ya tamam yetki vermiyorsanız vermeyin ama okul terk için yetki verin. Çünkü daha yeni faiz yedik. Bu paralar size kolay mı geliyor? Benim için çok önemli paralar bunlar. 1 milyon TL'yi saymanız bile 4 gün sürer. Bu paralar bizim, taraftarların parası. Otel projesinde 5 milyon TL getireceğim dedi Dursun Özbek kardeşim. Dedim ki, bu nasıl olacak? Anlat dedim. Taçspor ilk kez sayemizde kar yaptı. Siz onlara verilen paralarda neredeydiniz? ma size şunu söylemek istiyorum; ben Galatasaray'a asla ve asla ihanet etmem. Galatasaraylıların başını aşağıya indirmem. Bunu böyle bilin."

Sarı kırmızılı kulüple ilgili gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!