comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Mustafa Cengiz: "Haciz gelince o anda delirdim"

23 Mayıs 2018, Çarşamba 00:20
GS Haber: Mustafa Cengiz:

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yapılan toplantı dışında Fatih Terim konusunda Dursun Özbek'e çarpıcı bir göndermede bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor Basın Tribünü programında kulübün mali durumu, transfer ve UEFA ile yapılan toplantı hakkında önemli açıklamalarda bulunurken, Fatih Terim'in göreve gelmesiyle ilgili olarak Dursun Özbek'e ise sert çıkıştı. 

"4 AYDA 72-73 MİLYON TL ARTI YAPMIŞIM"
Bir önceki yönetim görevi devraldığında 2015'te. 870 milyon TL. Görevi bana bıraktığında 2018'de 1 milyar 172 milyon TL. Borç alacak farkı. Bugün itibariyle 1 milyon 109 bin TL. Yani ben yaklaşık 72-73 milyon TL 4 ayda artı yapmıştım. Dolarda ne kadar yapmışız? 30 milyon dolar. Zaten UEFA bunu görüyor. Bu havada kalmıyor.  30 milyonluk limitte 145 milyon zarar yapmışız. 115 milyon euro aşmışsın sınırı. Sen kime ne anlatacaksın? Adamlar aptal mı? 

"FATİH TERİM'E KARŞI DEĞİL MİYDİNİZ SİZ?"

"Fatih Terim'e karşı değil miydiniz? Fatih Terim milli takımdan ayrıldığında Romanya'ya Lucescu'ya gitmediniz mi? Fatih Terim o zaman boştayken neden hoca ile görüşmediniz?" Fatih Terim'in gelmesinin en büyük nedeni taraftardır."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"