comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Mehmet Demirkol: "Aziz Yıldırım, Galatasaray'ın 2. yıldızı takışını izleyebilir"

07 Mayıs 2018, Pazartesi 11:14
GS Haber: Mehmet Demirkol:

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Akhisar deplasmanında aldığı galibiyeti değerlendirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren lider Galatasaray, Akhisar deplasmanından 2-1'lik galibiyetle dönerek zirvedeki yerini korudu. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, sarı kırmızılıların ortaya koyduğu futbolu değerlendirdi. 
 

Spor Yazarı Oku: Mehmet Demirkol, Akhisar-Galatasaray maç yazısı (Fanatik Gazetesi 7 Mayıs 2018)


"Galatasaray'ın genetiğine işlemiş lig sonunu oynayabilme kodlarıyla bu yılki deplasman yetersizliği çift kişilikli bir oyun yarattı. Büyük bir beceriyle sağdan sola hızla taşıdıkları baskın akınlarla golleri buldular. Çok sakin ve olgunlardı. Akhisar pelte kıvamına geldi. Maç bitti. Şampiyonluk kapısı ardı ardına açıldı önce. Sonra Donk'un da katıldığı 5'li savunma, arkasına atılan tüm topları kaçırmaya başladı. Muğdat'ın sprinterliğinin yanında biraz top becerisi olsa bela büyüyecekti kuşkusuz. Bu tehdit Galatasaray'ın savunmasıyla ön alanı birbirinden kopardı.

Hamleler etki etmedi 5 geride 5 ileride bir takım. İlk yarının süper starı Rodrigues'in ikinci yarıda ne kanatta ne sonradan geçtiği santrfor arkasında kendisini gösteremeyişini bu durumda aramalı. Ancak Okan Buruk'un değişikliklerinin Olcan, Bilal'in istediği etkiyi yapamayışı, Larsson'u da geç oyun almasıyla ciddi bir tehdit oluşturmaktan uzak kaldılar. Bu çift kişilikli oyunda Galatasaray'ın genetiği deplasman fobisine galip geldi. Şimdi önlerinde bir beraberlik hakkı ve 180 dakika var. Bakalım genetik mi fobi mi galip gelecek?
180 dakika sonra Aziz Yıldırım döneminde Galatasaray'ın 2. yıldızı tamamlayışını izleyebilir."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"