comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Galatasaray'ın, Beşiktaş'tan farkı pasla hücum! Younes Belhanda...

02 Haziran 2018, Cumartesi 13:57
GS Haber: Galatasaray'ın, Beşiktaş'tan farkı pasla hücum! Younes Belhanda...

Galatasaray geçen sezonu Süper Lig'de şampiyon tamamlarken sarı kırmızılı takımın farkı, pas üzerinden hücum etmesi oldu.

FutbolArena Analiz - Galatasaray, 2017-2018 sezonunu Süper Lig'de şampiyon tamamlarken, Galatasaray'ın hücumdaki farkı pas futbolu oldu. Cimbom rakiplerine oranla daha çok pası kullanarak ceza sahasına girerken, Beşiktaş ise ortalarla etkili olmaya çalıştı.

CEZA SAHASINA EN ÇOK PAS GÖNDEREN TAKIM GALATASARAY
Ortalar ve rastgele vurulan uzun toplar çıkartıldığında, rakip ceza sahasına en çok pas gönderen takım geçen sezon Galatasaray oldu. 

Matchstudy'nin verilerine göre 90 dakika başına rakip ceza alanına en çok pas gönderen takım 14.26 kez ile Galatasaray olurken, Fenerbahçe 12.09 ile ikinci sırada yer aldı. Başakşehir ise 11.35 ile 3. sırada bulunuyor. Ligi 4. bitiren Beşiktaş ise rakip ceza sahasına pas gönderme konusunda 10.03 ile ligde ancak 7. sırada oldu. 


Younes Belhanda'nın pas istatistiği


Galatasaray'da bu hücum planını en iyi işleten futbolcu ise Younes Belhanda olarak göze çarpıyor. Belhanda Süper Lig'de açık farkla ceza sahasına en çok pas ve en çok isabetli pas gönderen futbolcu olurken, ilk 5 sıra içerisinde tam 3 Galatasaraylı futbolcunun olması da Galatasaray oyun planı konusunda oldukça açıklayıcı bir veri oluyor. İşte Süper Lig'de 2017-2018 sezonunda rakip ceza alanına en çok pas gönderen futbolcular...QUARESMA CEZA ALANINA TOP GÖNDERİYOR AMA...

Son 2 sezonun şampiyonu olan Beşiktaş önce Jose Sosa'yı gönderdi ve bu sezon da Oğuzhan Özyakup'tan yararlanamayınca siyah beyazlıların oyun yapısı oldukça değişti.

2017-2018 sezonunda önceki iki sezonun aksine Beşiktaş pastan çok ortalarla hücum etmeye başladı. 

Rakip ceza alanına en çok top gönderen oyuncu hala Ricardo Quaresma, tam 402 kez rakip ceza alanına top gönderen Quaresma bu alanda 308 kez top gönderen 2. Belhanda'yı geçmiş durumda ancak bu topların büyük çoğunluğu ortalardan oluşuyor. 

Quaresma ceza alanına pas gönderme sıralamasında ilk 15 futbolcu arasına bile girebilmiş değil.

Analiz: Sinan Yılmaz

Süper Lig ile ilgili analizlerimizi Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!