comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Galatasaray'da Mustafa Cengiz açıkladı! 'Dursun Özbek'e olan borcumuz'

12 Eylül 2018, Çarşamba 15:47
GS Haber: Galatasaray'da Mustafa Cengiz açıkladı! 'Dursun Özbek'e olan borcumuz'

Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz, Divan Kurulu toplantısında konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'da Olağan Divan Kurulu toplantısında Başkan Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz, Mecidiyeköy'deki otel inşaatıyla ilgili Dursun Özbek'e olan borcu Abdurrahim Albayrak ile birlikte kişisel olarak ödeyeceklerini söyledi. 
 

Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz'in Divan Kurulu açıklamaları


"Duygun abinin söylediği bir şey kalbimi kırdı. O maddeyi okudu ama ben de okuyorum. Nereden okuyorum biliyor musunuz? Onun başkanlık yaptığı yönetim kurulu yetkisinden okuyorum. Kendisinin ve Dursun başkanın imzası var. Demek ki benden öncekilerden örnek alıyorum. 

Biz tüzük değişikliği yapmıyoruz. Biz yeni mevzuata göre hareket etmek istiyoruz. Biz mevzuatta yazanı yaptık ve kendi içimizde şunu dedik; daha fazla katılım olsun ve insanlar merak edip, yanlış anlamasın diye öne çektik. Olay bu. Eğer siz kanunlar önemli değil diyorsanız önceki yönetimin aldığı yetkiyi kullanmamı istiyorsanız ona da tamam. Fakat devlet böyle demiyor. Kanunla bunu kabul etmiyor. Biz anonim şirketler kanununa tabi değiliz.
''TEKRAR KARŞINIZA ÇIKACAĞIZ''

Otel inşaatıyla ilgili sizin oylarınızla kabul gören maddenin aynısını istedik. Bu bizim kucağımızda kalmadı, biz bunu biliyorduk ve en iyi şekilde nasıl yararlanırız diye çabalıyoruz. Abdurrahim Bey ile birlikte bunu ödemeye çalışacağız. Öyle yüksek rakam var ki söylemeyeyim."Cengiz, özellikle gayrimenkullerin değerlendirilmesi konusunda isteyecekleri yetkiyle ilgili eleştirilere değinerek, "Bu tartışmalar önceki başkanlarımız döneminde de oldu. Zaten bu konularda önceki yönetimlerin aldığı yetki bizde de var. Galatasaray, dernekler yasasına tabi olduğu için yeni imar yasası ve mevzuata uygun olarak bu konuda yeniden genel kuruldan onay almak gerekiyor. Aksi takdirde bizim işler durabilir. Daha önce Ünal Aysal, Duygun Yarsuvat ve Dursun Özbek başkanlarım da aynı yetkileri aldı. Burada hiçbir plan ve proje yok. Biz plan ve proje yaptığımızda tekrar sizin karşınıza geleceğiz." diye konuştu.

''BÖYLE BİR KARAKTERE SAHİP DEĞİLİZ''

Mustafa Cengiz, zamanının tamamını Galatasaray için harcadığını dile getirerek, "Gizli, el altından bir şeyler yapacak karaktere sahip değiliz. Ben kendi işime gidemiyorum, gitmiyorum. Arkadaşlarımın çoğu da öyle. Bütün zamanımı Galatasaray'a veriyorum. Bunu takdir ya da oy almak için söylemiyorum. Çocukluğumdan beri yaşadığım bir heyecanın içindeyim. Yanlış yaptığımda edebimle geri çekilirim." ifadelerini kullandı.

Galatasaray Adası ile ilgili hukuki sürecin devam ettiğini aktaran Cengiz, "İçiniz rahat olsun. Galatasaray Başkanı olarak konuşuyorum. Galatasaray Adası'yla ilgili bilginiz dışında hiçbir şey yapmayız. Adayla ilgili hiçbir ters tasarrufumuz, gizli ajandamız, Bizans oyunumuz yok." değerlendirmesinde bulundu.

Mustafa Cengiz, mali açıdan önemli bir mücadele verdiklerini vurgulayarak, "Olağanüstü genel kurulu erteleyemeyiz, halının altına süpüremeyiz. Çok büyük bir ekonomik savaş veriyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız hasılat 1 milyar 187 milyon lira, harcamamız da 1 milyar 184 milyon lira. 3 milyon lira kardayız. Zaten UEFA bunları gördüğü için ikinci defa katılma hakkı verdi. Bunu unutmayın." şeklinde görüş belirtti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Turu (18 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.