comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Galatasaray'a taraftarından büyük gelir

21 Mayıs 2018, Pazartesi 18:19
GS Haber: Galatasaray'a taraftarından büyük gelir

Süper Lig'de sezonun şampiyonu Galatasaray, şampiyonluk kutlamaları sırasında mağazacılıktan büyük bir gelir elde etti.

FutbolArena Özel - Bu sezon Süper Lig'de mutlu sona ulaşarak TFF, yayın hakkı ve Şampiyonlar Ligi gelirleri ile önemli bir kaynak yaratan Galatasaray'da, sarı kırmızılı taraftarlar da sıcak para girişini sağladı.


Galatasaray taraftarının forma satış geliri (21 Mayıs 2018 Pazartesi)


Şampiyonluğun gelmesinin ardından Galatasaray taraftarları GS Store mağazasına akın etti. Ve Galatasaray Kulübüne ait olan 27 mağazadan sarı kırmızılı kulüp toplam 3.5 milyon TL ciro elde etti.
Sarı kırmızılıların kasasına 3.5 milyon TL'lik nakit para girişi sağlanırken Galatasaray kulübü uzun süre sonra ilk kez şampiyonluk kutlamalarından 400 bin TL gelir elde etmişti.


Şampiyonlar Ligi'nden Galatasaray paylaşımı


Öte yandan Galatasaray'ın şampiyonluğu Avrupa'da da yankı buldu. Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücade edecek. Sarı kırmızılı takımla ilgili Şampiyonlar Ligi resmi hesabından da bir paylaşım geldi.

"SİZCE NE KADAR İLERİ GİDEBİLİRLER?"
UEFA Şampiyonlar Ligi'nin resmi Facebook hesabından yapılan paylaşımda Galatasaray'ın gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceği belirtilerek, "Ne kadar ileri gidebilirler?" şeklinde takipçilere soru soruldu. 

İŞTE O PAYLAŞIMSarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"