comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Galatasaray - Lokomotiv Moskova maçına belalı hakem Gianluca Rocchi atandı! Taraftarlar tedirgin

16 Eylül 2018, Pazar 11:58
GS Haber: Galatasaray - Lokomotiv Moskova maçına belalı hakem Gianluca Rocchi atandı! Taraftarlar tedirgin

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi gruplarındaki ilk maçında Lokomotiv Moskova mücadelesini yönetecek hakem Gianluca Rocchi oldu.

FutbolArena Detay - UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ile Lokomotiv Moskova arasında oynanacak mücadelede İtalya Futbol Federasyonu'ndan Gianluca Rocchi düdük çalacak. 


GS Haberleri: Galatasaray - Lokomotiv Moskova maçı hakemi Gianluca Rocchi


UEFA Şampiyonlar Ligi ilk haftasında Galatasaray'ın D Grubu'nda 18 Eylül 2018 Salı günü saat 22.00'de evinde oynayacağı Lokomotiv Moskova maçının hakemleri açıklandı. Karşılaşmayı İtalya Futbol Federasyonu'ndan Gianluca Rocchi yönetecek. Maçta Rocchi'nin yardımcılığını Mauro Tonolini ve Filippo Meli yaparken, Luca Banti ile Massimiliano Irrati ilave yardımcı hakem olarak görev alacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Matteo Passeri olacak. 


Gianluca Rocchi'nin yönettiği Galatasaray maçları


İtalyan hakem daha önce 25 şubat 2010 tarihindeki Galatasaray - Atletico Madrid maçını da yönetmiş ve bu müsabakada verdiği kararlar ile Galatasaray taraftarını çıldırtmıştı.

Müsabakada Caner Erkin'e yapılan çok net bir penaltıyı es geçen Rocchi, daha sonra yaptığı açıklamada Galatasaray'ın elenmesinde verdiği hatalı kararların etkili olduğunu itiraf etmiş ve suçu yardımcı hakemlerle arasında yaşadığı "kulaklık sorununa" bağlamıştı. 
Rocchi daha sonra Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde 1 Ekim 2014'teki  Arsenal müsabakasını da yönetmişti. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!