comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Galatasaray Henry Onyekuru'nun transfer maliyetini açıkladı

12 Temmuz 2018, Perşembe 19:08
GS Haber: Galatasaray Henry Onyekuru'nun transfer maliyetini açıkladı

Galatasaray kulübü bonservisi Everton'da olan Henry Onyekuru'yu 1 yıllığına kiraladığını KAP'a bildirdi ve futbolcunun maliyetini açıkladı. 

FutbolArena - Galatasaray, Everton'dan Henry Onyekuru'yu 1 yıllığına kiraladığını KAP'a bildirdi. 21 yaşındaki Njieryalı futbolcu önümüzdeki sezon kiralık olarak KAP'a bildirilecek. Sarı Kırmızılı takımın KAP'a yaptığı açıklamada Henry Onyekuru'nun da maliyeti duyuruldu. 


Galatasaray'ın yeni transferi Henry Onyekuru KAP'a bildirildi


Galatasaray kulübü geçtiğimiz sezon Anderlecht'te kiralık olarak forma giyen ve bonservisi Everton'da olan Nijeryalı futbolcu Henry Onyekuru'yu 1 yıllığına kiraladı. Sarı Kırmızılı takım kiralama bedeli olarak Everton'a 800 bin euro, oyuncuya ise bonuslar hariç 1.2 milyon euro maaş ödeneceğini açıkladı. 

KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA:
Profesyonel futbolcu Henry Chukwuemeka Onyekuru ve kulübü Everton FC (Everton) ile oyuncunun geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun kulübüne net 800.000 Euro tutarında geçici transfer ücreti ödenecektir.

Futbolcuya ise 2018-2019 futbol sezonu için net 1.200.000 Euro sabit transfer ücreti ödenecektir. Futbolcuya ayrıca oynayacağı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında takımın alacağı her bir galibiyet  için net 10.000 Euro veya oynayacağı Türkiye Kupası müsabakalarında takımın alacağı her bir galibiyet  için net 5.000 Euro ödenecektir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

Henry Onyekuru hangi pozisyonda oynuyor?


Galatasaray'ın Yasin'in de ayrılmasıyla sadece 3 kanat oyuncusu kaldığını söyleyen FutbolArena editörlerinden Sinan Yılmaz, sol kanatta oynayan Henry Onyekuru ile birlikte kanat rotasyonunun zenginleştiğini söyledi. Yılmaz, "İki kanatlı sistem kullanan ve üç kulvarda yoluna devam eden bir takımın en az 5 kanat oyuncusu olması gerekiyor. Galatasaray'da Feghouli, Garry Rodrigues ve Sinan Gümüş vardı. Muğdat ile 4. isim alınmıştı. Onyekuru da 5. isim olarak kanat eksiğini tamamlamış oluyor. Muğdat burada 5. yedek olacaktır. Hem santrforda Gomis ve Eren'den sonra 3. alternatif. Hem de kanatlarda 5. alternatif Muğdat olacaktır" dedi.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.