comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: "Fatih Terim'in önünü bir tek Şenol Güneş kesebildi" (Göztepe - GS maçı)

16 Mayıs 2018, Çarşamba 21:15
GS Haber:

Süper Lig 34. haftasında oynanacak olan Göztepe - Galatasaray maçı öncesinde Levent Tüzemen, A Spor'da sarı kırmızılı takımın neler yapması gerektiğini ve Fatih Terim'in genel performansını yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın, Süper Lig 34. haftasında deplasmanda Göztepe ile oynayacağı karşılaşma öncesinde Levent Tüzemen, sarı kırmızılı takımın öncelikle sakin olması gerektiğini söyledi. 


Göztepe - Galatasaray maçı ne olur?


Galatsaray, Süper Lig 34. haftasında deplasmanda Göztepe ile şampiyonluk maçına çıkacak. Sarı Kırmızılı takıma şampiyonluk için bu müsabakada 1 puan yeterli olacak. Levent Tüzemen hem Göztepe maçını, hem de Fatih Terim'in genel performansını şu sözlerle değerlendirdi:

"GÖZTEPE TARAFTARLARI ŞEKER GİBİ TARAFTARDIR"
Futbol içinde rakibi ve taraftarları öfkelendirmemek gerekiyor. Göztepe taraftarları şeker gibi taraftardır ama takımı destekleme konusunda agresiftir. Fatih Terim'in öncelikle oyuncularla yapacağı sohbetlerde, "Hep fair play içinde olmak ve rakibi, taraftarı kızdıracak hamlelerden uzak durmalısınız." demesi gerekiyor -ki, söylemiştir de bunu. 

"BİR TEK ŞENOL GÜNEŞ, FATİH TERİM'İN ÖNÜNÜ KESEBİLDİ"

Kim Fatih Terim'in önünü kesebildi? Burada en çok şampiyon olan hocalar arasında ve bir tek Şenol Güneş önünü kesebildi. Galatasaray - Beşiktaş derbisinde Beşiktaş'ın yaşadığı olayları da göz önüne alındığında, bu şartlarda Beşiktaş'la oynamak Galatasaray için avantajdı. Kolay değil ayrıca. Avrupa'dan elenen ve lige dönmüş bir Beşiktaş'la oynadı Galatasaray. Bana göre Beşiktaş lige de dönemedi. Açın bakın tarihe!

"4 BAŞKAN ADAYININ FATİH TERİM KADAR TECRÜBESİ YOK"

Fatih Terim seçimlerin bile gidişatını etkiledi. Konsantrasyon! dedi. Biz şampiyonluğa gidiyoruz, lütfen sakin olun diyerek camiaya verdi mesajı. 4 Başkan adayının Fatih Terim kadar, mevcut yönetimin taraftar kadar tecrübesi yok. 

"FATİH TERİM BU İŞİ ÇOK DOĞRU YAPIYOR"

Beşiktaş'ın Fatih Terim döneminde Galatasaray'a galibiyeti yok. Fenerbahçe stadında kupa kaldırmak kolay bir şey değil. Final haftalardında doğru oynamak lazım. Fatih Terim bu işi çok doğru yapıyor. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"