comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Fatih Terim'den yabancı sınırıyla ilgili flaş sözler

07 Eylül 2018, Cuma 19:14
GS Haber: Fatih Terim'den yabancı sınırıyla ilgili flaş sözler

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim yabancı kuralıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, son günlerde tartışılan yabancı oyuncu kuralıyla ilgili son derece gündem yaratan açıklamalarda bulundu. 

"14 YABANCI ALMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ"
Yabancı sınırı konusundan ben sıkıldım. Bu işin çıkmasında emeği olanlardan biri benim. O gün çok nettik ve bugün ne oldu da tekrar gündeme geldi? Siz 14 Türk almak zorundasınız ama 14 yabancı almak zorunda değilsiniz. Kural çok net."

"KULÜPLERİN BAŞARISINDA BU KURALIN ETKİSİ OLMADI MI?"

Yüksek rakamlı Türk oyuncular stabile oldu. Ayrıca yüksek parayla oynamayıp, yedek kalan oyuncuların Avrupa'yı seçeceğini düşünmüştük. Bugün Avrupa'da oyuncu sayımız daha fazla. Ne oldu da birden bire bu konuya dönüldü? Türk Milli Takımı'nın sorumlusu bendim. 6+2'den 4+2'ye dönülecekti. Yabancı serbest olmalı dedim. Bazı şeyler olmasaydı Dünya Kupası'na gider miydik? Giderdik diyorum. Siz isterseniz yok deyin. Dolayısıyla ilk şampiyonada biz gitmişiz. Peki kulüplerimizin başarılarında bu kuralın hiç mi faydası olmadı? Olmuştur herhalde. 

"BU BİR DEVRİMDİR DİYEN VE TEŞEKKÜR EDEN BAŞKANLARIMIZ DA OLDU"

Bu bir devrimdir diyen ve teşekkür eden başkanlarımız da oldu. Eğer bir risk varsa, futbol kötü gidiyor ve yabancı sayısı 6+2 diyen çok oldu. Ben 4 yabancıyla şampiyon olmuş bir hoca olarak ne diyebilirim ki? Hayatım boyunca hiçbir yasağa sıcak bakmadım. O gün ne söylediysem, bugün aynı yerdeyim. Artık aynı şeylerin gündeme gelmesinden sıkıldım. Başka şeylere bakmalıyız. Esas uğraşmamız gereken mali tablonun neden böyle olduğudur. 6222 işliyor mu? Altyapılarda tesisleşmeyi yapalım. 

"YABANCI KURALI KONUSUNDA BAŞKANIMIZ İZİN VERİRSE GALATASARAY'I TEMSİL ETMEK İSTERİM"

Başkanımız izin verirse yabancı kuralı konusunda Galatasaray'ı temsil etmek isterim.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.