comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Fatih Terim'den UEFA ve FFP yorumu

13 Temmuz 2018, Cuma 12:30
GS Haber: Fatih Terim'den UEFA ve FFP yorumu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, NTV Spor Müdürü Ercan Taner'in sorusuna cevap verdi.

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Instagram'da Spor Müdürlerinin sorularını cevaplarken, bu kez NTV Spor Müdürü Ercan Taner'in sorusuna cevap verdi. İşte Fatih Terim'in açıklaması...

Ercan Taner: "Hem Şampiyonlar Ligi, hem de UEFA ile imzalanmış bir FFP sözleşmesi var. Bu konu hem Galatasaray'ı, hem diğer Türk kulüplerini uzun vadede nasıl etkileyecek?" şeklinde bir soru yöneltti ve Terim de bu soruya cevap verdi.


Fatih Terim'in Instagram'dan FFP açıklaması


"Açıkçası bana göre bu geldiğimiz nokta bir sonuç. Buraya gelinceye kadar birçok defa önemli mesajlar verildi. UEFA genel olarak bir şeyi uygulamak isterse önce tavsiye niteliğinde yollar, uygulamaya bakar ve sonunda da bunu ciddi bir kural haline getirir. Biz bu sonuca gelene kadar keşke eli sopalı UEFA gelmeden kendimiz bir takım şeyleri değiştirebilseydik. Bu kuralın hepimizi sıkıntıya soktuğu şu günlerde, mevzuu ceza yememek için uğraşmak değil. Mesele kulüplerimizi ekonomik anlamda ideal hale getirebilmek. Keşke eli sopalı UEFA'yı beklemeden önce biz kendimiz kurallarımızı koyup bu işi doğru yönetebilseydik. Hepimiz için söylüyorum. Bu geminin içinde olan herkes maalesef sorumludur. Bizim bir takım alışkanlıklarımızı değiştirmemiz lazım. Davranışlarımızı, mevzuatı, kulüp yapılarını... En önemlisi de markayı yukarıya taşıyacak bir davranış içinde olmamız lazım. Işık yeşil yanarken bile sağa sola bakar dikkatli davranırsınız. Bu da öyle bir şey, dikkatli davranmak lazım. Bunun için yine söylüyorum, 'harcama alışkanlıklarımız', 'bakış açımız', 'hedeflerimiz'... Ülke futbolunun bir kültür değişikliğine ihtiyacı var. Bu süreci el birliği ile böyle atlatmamız lazım. Eğer atlatamazsak korkarım ki işler daha kötü noktaya gidecek. UEFA tarafından daha acımasız kararlarla karşılaşabiliriz. Bizim bağlı olduğumuz kurum belki UEFA ve TFF ama biz onları beklemeden doğruyu uygulamaya başlamalıyız. Bizi birileri zorla ideal kulüpler noktasına getirmemeli. Biz kendimiz bunu yapmalıyız. Prensipler silsilesi belirlemeliyiz. TFF, devlet kuruluşlarından yardım almalı ve siyasetin dışında durmalıdır."
Sarı kırmızılı takımla ilgili gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"