comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Fatih Terim'den Gomis ve zam açıklaması

11 Ağustos 2018, Cumartesi 02:39
GS Haber: Fatih Terim'den Gomis ve zam açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ankaragücü maçının ardından basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ankaragücü maçının ardından düzenlediği basın toplantısında takımın performansından, Gomis'e ve transfer çalışmaları hakkında birçok soruya yanıt verdi. 
 

Ankaragücü 1-3 Galatasaray Fatih Terim'in basın toplantısı


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın toplantısında Gomis'le ilgili "Sizden özür diledi mi?" şeklindeki soruya "Öyle bir şey söz konusu olmadı." yanıtını verdi. IHA'nın derlediği açıklamalarda Terim'in sözleri şu şekilde:

Öyle bir özür konusu olmadı. Öyle bir şey söz konusu değil. Hepimiz profesyoneliz. Bu yönde isteklerimizde oluyor. Fakat bu isteklerimiz olmadığı zaman başkaları cezalandırılmamalı. Gomis'in bir talebi oldu yönetimden. Galatasaray'ın ve UEFA'nın kriterleri çok açık. Dolayısıyla ret cevabı aldı. Biz bir aileyiz. Ortak değerimiz Galatasaray forması. Gomis bizim için çok değerli bir oyuncu. Geçen seneki şampiyonlukta emeği geçenlerden bir tanesi. Gomis'i kazanmak için uğraşacağız. Zaman zaman değişiklikler olacak. 3 kulvarda oynayacağız. Herkesin hazır olmasını istiyorum. Mevcut kadro içerisinde herkesi fazla fazla kullanmak istiyorum. Bu sebeple öyle bir karar aldım. Baktığımız zaman hazırlık döneminde maalesef sorunlar yaşandı ve bu sorunlar çözülmedi. Kimse benden özür dilemedi"
"BELHANDA'NIN DURUMU..."

Belhanda bize 2 hafta geç katıldı. Fizik olarak biraz zamana ihtiyacı var. Galatasaray takımının mevcut olan kadrosu içerisinde kullanılabilecek her şeyi maksimuma çıkarmak istiyoruz. Sinan, Eren ve Henry bana göre geçerli bir not aldılar. Bu benim için sevindirici.

"SATMAYI DA BECERMELİYİZ"

Hiç bir gelişme yok. Biz teknik işlerle uğraşıyoruz. Diğer işleri arkadaşlar yürütüyor. Bizim yeterince problemimiz var. Ayın 31'ine kadar bazı değişikliklerin olacağına inanıyorum. Galatasaray takımının almadaki becerisi kadar satmada da becerili olmasını bekliyorum. Artık bu refleksi göstermeliyiz. 20 günümüz var. Bir yandan oynayacağız, bir yandan da bunları halledeceğiz. Oyuncu satılmazsa bu takımla oynayacağız. Aslan gibi takımımız var. Şampiyonlar Ligi seviyesinin hangi seviye olduğunu biliyoruz. Bu yetmez, daha yukarı çıkmamız lazım. Bu sebeple fazla oyuncu kazanmaya çalışıyorum. Bazı mevkilere yeni oyuncular biriktirmeliyiz. Herkes bu mücadelenin içerisinde olması lazım. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatsaaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.