comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Fatih Terim'den çarpıcı mesaj: 'Hazırlıklı olun...'

19 Eylül 2018, Çarşamba 01:31
GS Haber: Fatih Terim'den çarpıcı mesaj: 'Hazırlıklı olun...'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lokomotiv Moskova maçının ardından kadro tercihleri ve Belhanda hakkında önemli ifadeler kullandı. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lokomotiv Moskova maçının ardından çarpıcı yorumlarda bulundu. Özellikle maç öncesinde Maicon'un yedek kalması, Linnes'in sağ bekte olması ve Belhanda'nın maça 11'de başlamasından dolayı, taraftarların sosyal medyada kadro hakkındaki yorumları üzerine gelen bir soruya Fatih Terim, "Sosyal medyaya saygı duyuyorum ama oraya göre görevimi yapamam." dedi. 


Galatasaray 3-0 Lokomotiv Moskova Fatih Terim'in basın toplantısı


"SOSYAL MEDYAYA BAKARAK GÖREVİMİ YAPAMAM"

Sosyal medyaya saygı duyuyorum ama görevimi buraya bakarak yapmam. Burada benim tercihlerim, benim aldığım riskler var. Ama fikirlere saygı duyarım. Benim konumumdaki bir insanın sosyal medyaya göre hareket etmesini bekleyemezsiniz. Eğer sahada birisi oynuyorsa, Galatasaraylıların çoğunluğu, 'Hocanın bir bildiği vardır' diyordur. Maicon 15 günde 2 kez idmana çıktı, bir tercih yapmam gerekiyordu. Genç Ozan'la devam edebilirdim ama en ufak hatada yaptığımız yapıyı bozabilirdik. Donk'un tecrübesi, sakinliği ve fiziği lazımdı bize. Martin Linnes bizim için çok önemli. Mariano da öyle.
"HAZIRLIKLI OLUN..."

Ama şuna artık hazır olun. Salı-cuma, çarşamba-cumartesi maçlar oynayacağız. Ne kadar çok oyuncumu hazır tutarsam o kadar iyi olur. Artık isimlerden vazgeçsinler. Martin'i çabukluğu için oraya koydum. Martin Linnes ve Mariano çok önemli oyuncular. Orada Farfan'la oynayabilirdi. Beklentimiz Eder'in oynayacağı yönündeydi. Orada Fernandes oynadı ve Mariano'yu orada boğmak istemedim. Mariano set oyununu iyi oynayan önemli bir oyuncu ama bugünkü tercihim bu yöndeydi. Oyun da Mariano'yu oyuna aldırmadı bana çünkü başka arkadaşlarımızın değişmesi lazımdı”

"BELHANDA TRABZON'DA ATILMADAN ÖNCE İYİ DURUMDAYDI"

Belhanda, Trabzon'da atılmadan önce iyi durumdaydı. O nedenle oynattım, sonradan değiştirdim. Feghouli'yi, 18 kişilik hakkımız olduğu için almadım. Burada her mevkiyi alternatifiyle düşünmeliyim. Teknik adam oyuna 2 şekilde müdahale eder. Oyuncu değiştirir ya da saha içinde oyuncu yerlerini değiştirerek müdahale eder. Donk'u stoper de koyabilirim, santrfora da koyabilirim. Orada Sinan var, Onyekuru var, Emre var. Birisini tercih edecektim ve tercihimi bu yönde kullandım. Çalışacak

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!