comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Fatih Terim: "12-13 forvet oyuncusuyla görüştük ama.."

07 Eylül 2018, Cuma 18:57
GS Haber: Fatih Terim:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, forvet transferinin yapılamamasıyla ilgili net ifadeler kullandı. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Terim, transferle ilgili birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. 

"HASAN ŞAŞ'A VERİLEN 3 MAÇLIK CEZA..."
Bunu sadece Trabzon maçı üzerinden konuşmak yanlış olur. Türkiye genelinde böyle bir sıkıntı var. Mesela biz burada rakip yedek kulübesinin arkasını özellikle tanıdığımız, bildiğimiz ailelerden veya tembih ettiğimiz şekilde düzenliyoruz. Hasan hoca ve hepimize ağır küfürler oluyor. Tuhaf bir şey var. Bazen oradaki görevliler buna müsade ediyor. Sonunda dayanamayıp bir şey dediğiniz zaman siz suçlusunuz. Yapanlar? Yok. Durup dururken insan seyirciye döner mi? Hasan hoca da maalesef ağır sözlere maruz kaldı. Yapmamalıyız ama insanız, taş değiliz. 

"SÖZLERİMİN BAŞKAN VE YÖNETİMLE İLGİSİ YOK"

Forvet transferiyle ilgili benim söylediğim sözlerin başkan ve yönetimle ilgisi yok. Modeste, Florya'ya gelmiş herhalde bizim haberimiz yok. Hatta anket düzenleyen var gelmeli mi gelmemeli mi diye. Galatasaray taraftarlarının beklentileriyle oynamayın diye. Yoksa ne başkan, ne ben, ne yöneticiler klavyenin arkasından transfer yapacak insanlar mıyız? Herkes elinden geleni yaptı. 

"300-400 OYUNCUYU ELEDİK. 12-13 FORVETLE GÖRÜŞTÜK"

Transfer döneminde 300-400 tane oyuncuyu eledik. En az 40'a yakın oyuncuyla temasımız oldu. 12-13 tane forvet oyuncusuyla görüştük. Biz de çok istedik ama kiminin tekniği, kiminin ekonomisi, kiminin psikolojik durumu ve kiminin beklentileri Galatasaray ile yolların birleşmesine müsade etmedi. 

"GOMİS SATILDIĞINDA HEPİMİZ ÜMİTLENDİK"

Gomis satıldığında hepimiz daha da ümitlendik. Ancak zaten ümitlenmesek ne Abdürrahim Albayrak ne 2 santrfor alacağım der. Ne de ben, 2. oyuncuyu santrforda kullanabilirim demem. Demek ki o anda müsait bir durum var. Ancak bazen son dakikaya kadar evet dediğimiz vazgeçiyor, başka kulübe gidiyor. Kulübü daha fazla rakam istiyor. Başka tercihler gündeme geliyor. Son günlerde bile almak için çok uğraştık. Bazen sıfıra verilecek oyuncular için de para istendiği olabiliyor. Kimseye bir şey diyemezsiniz. Biz elimizden geleni yaptık. Olsaydı iyi olurdu ama tam da sözüm buradakilerine... Forvet alınmasa Galatasaray biter deniliyor. Orkestrada bir enstürman çalınmadığı zaman parçanın yarıda kalındığı göründü mü? Şampiyonlar Ligi parçasını mevcut oyuncularımızın değerini arttırarak söylemeye çalışacağız. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.