comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Faruk Süren'den Dursun Özbek'e olay gönderme

26 Mayıs 2018, Cumartesi 14:08
GS Haber: Faruk Süren'den Dursun Özbek'e olay gönderme

Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, başkanlık seçimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da başkanlık seçimi yapılıyor. Mustafa Cengiz, Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu arasında yarış yaşanıyor. Sarı kırmızılı kulübün eski başkanlarından Faruk Süren, seçimle ilgili değerlendirmeler yaptı.
 

GS Haber: Faruk Süren'den Dursun Özbek'e gönderme


beIN Sports'a konuşan Faruk Süren şunları söyledi:

"Galatasaray adına iki nedenden dolayı üzgünüm. Galatasaraylılar korkularının dürtüsüyle tercih yapıyor. 'Aman bu gelmesin de ne olursa olsun' yaklaşımı var. Bu her yerde olabilir ama Galatasaray'da olmamalı. Bazı adaylar, kardeşliği ve birliği siyasal olarak kullanıyor. Galatasaray bir kültür yuvasıdır. Bu toplumun kardeşlik duygularını kullanan 1 arkadaşımız var. Bu beni üzüyor. 
Geçmiş faaliyetlerle ilgili felaket görüyoruz. Arsalarımız satıldı, banka borçlarımız arttı ve adalar yıkıldı. Şimdi tekrar aday oluyor. Ben bunu yadırgıyorum. Aday olmak dmeokratik haktır ama böyle kötü performanstan sonra yeniden seçime girmek doğru değil. 

Biz bir aile olarak yönetiyorduk Galatasaray'ı. Bu aile olgusunu ön planda tutan aday Ozan Korkut. Dursun Özbek'in tanıtım videosunda bile bir tek kendisi var."

Sarı kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"