comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Emin Özkurt: "Galatasaray, Modeste için talepte bulunmamış"

05 Eylül 2018, Çarşamba 14:35
GS Haber: Emin Özkurt:

Avukat ve CAS Hakemi Emin Özkurt, Galatasaray'ın Anthony Modeste transferiyle ilgili merak edilenleri yanıtladı.

FutbolArena Röportaj - Galatasaray Transfer çalışmalarında Anthony Modeste'yi kadrosuna katmak istemiş ancak hukuki nedenlerden dolayı transfer gerçekleşmemişti. Sarı kırmızılıların transfer dönemi bitmesine rağmen Modeste'yi kadrosuna katabileceği ve Avrupa'da oynatabileceği konusu gündeme geldi. Spor hukukçusu ve CAS Hakemi Avukat Emin Özkurt konuyla ilgili FutbolArena'ya değerlendirmelerde bulundu. 
 

Galatasaray Transfer: Galatasaray, Modeste'yi Süper Lig'de oynatabilir miydi?


Galatasaray'ın transfer tescil döneminde Modeste ile ilgili TFF'ye başvuru yapması halinde, transfer dönemi bitse de oyuncuyu alarak oynatabilme hakkının olduğunu belirten Emin Özkurt, sarı kırmızılıların tescil döneminde böyle bir başvuru yapmadığının anlaşıldığını dil getirdi. İşte Emin Özkurt'un değerlendirmeleri:

"TFF'nin bu konuyla ilgili talimatları FIFA'nın yönetmelikleriyle uyumlu. Galatasaray'ın tescil talebi ve sözleşme konusunu son günlere bırakmadan erken bitirmesi gerekiyordu. Anlaşılan o ki böyle bir şey olmamış. 
Futbolcular sadece TFF tarafından belirlenen transfer tescil döneminde tescil edilebilirler. Uluslararası transferlerde ise bir istisna var. Eğer transfer tescil döneminde başvuru yapılırsa, transfer dönemi dışında da oyuncunun transfer edilmesi söz konusu olabilir. Fakat oyuncuyla ilgili talebin tescil döneminde federasyona bildirilmesi gerekiyor. Galatasaray'ın Modeste için böyle bir başvuru yapmadığı anlaşılıyor."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"