comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Dursun Özbek'ten Fatih Terim itirafı

22 Mayıs 2018, Salı 12:57
GS Haber: Dursun Özbek'ten Fatih Terim itirafı

Galatasaray Başkan Adayı Dursun Özbek, teknik direktör Fatih Terim hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkan Adayı Dursun Özbek, teknik direktör Fatih Terim ile Milli Takım'da çalıştığı dönemde de iletişime geçtiklerini ancak TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in karşı çıkması nedeniyle göreve getiremediklerini açıkladı. 
 

GS Haber: Galatasaray'ın borcu ne kadar? (22 Mayıs 2018)


A Spor'a özel açıklamalarda bulunan Dursun Özbek'in dikkat çeken ifadeleri şu şekilde:

"Bu şampiyonluk Galatasaray'a o kadar çok yakıştı ki... Darısı 25. şampiyonluğa. İlklerin takımı olarak 5. yıldızı da ilk önce biz takacağız. 
Hamza hoca ile yolları ayırdıktan sonra Fatih Terim ile görüştüm. Kendisini takımın başına getirmek istedik. Yıldırım Demirören ile de görüştük ama Fatih Terim'i bırakmak istemediklerini söyledi. Fatih hocayı o dönem yönetimde istemeyen hiç kimse olmadı.

Galatasaray'ın banka borcu 300 milyon dolar seviyelerinden ben görevi bırakırken 179 milyon dolar seviyesine düşmüştü. Riva ve Florya projeleri sayesinde. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın borç-alacak farkı 2,1 - 2,5 milyar TL. Galatasaray'ın 1,1 milyar TL. Kendi imkanlarıyla borcunu temizleyebilecek tek kulüp Galatasaray.

Benim yönetim kurulu listemde 15 kişiden 6'sı liseli, 9'u liseden değil. Bu ayrımı yapmak doğru değil.

Finansal durum yönetimi ilgilendirir. Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak zorundayız. Gereken takviyeler yapılacak, uçaklar inecek. Dünyada bakıldığı zaman Galatasaray'ın yeri Şampiyonlar Ligi'dir."

Galatasaray ile ilgili haberlere Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"