comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Dursun Özbek: "Bunu Türkiye'de sadece Galatasaray yapabilir"

23 Mayıs 2018, Çarşamba 20:27
GS Haber: Dursun Özbek:

Galatasaray Başkan Adayı Dursun Özbek, seçim öncesinde Kalamış'ta düzenlenen "Yeni Nesil Galatasaray" panelinde konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkan Adayı Dursun Özbek, "Yeni Nesil Galatasaray" adı altında Kalamış'ta düzenlediği panelde 5.0 Galatasaray projesi başta olmak üzere birçok konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. 

"5.0 PROJESİNE İLAVELER OLABİLİR"
Galatasaray 5.0 projelerimizi arkadaşlar anlattı. Tek amacı Galatasaray'ın geleceğini yapmak ve yeni nesil Galatasaray'ı yaratmak olan bu projelerin ilaveleri olabilir. Elbette eklenecekler olabilir. Benim amacım, gelecekteki Galatasaray için bir şey yapmak. Ekip olarak aynı mantıkta birleştik. 

"ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRDİK AMA YILMADIK"

Bildiğiniz gibi 3 yıldan daha fazla hizmet ettim. 7 aylık süresi Başkan yardımcılığı göreviydi. 2.5 yıl Başkan olarak hizmet verdim. 2015 yılında Mayıs ayında görevi Başkan ve yönetim kurulu olarak devraldığımızda zor bir durum vardı. Göreve geldikten bir müddet sonra daha da zorlaştı. UEFA ile ilgili sorunlar oluştu. Men cezası alındı. Büyük bir travma yarattı. Gişe, sponsorluk gelirleri düştü. Sporcuların motivasyonları geriledi. 

"GAYRİMENKUL KALDIRAÇ OLARAK KULLANILAN BİR PROJEYDİ"

2016'da tarafınızdan yetki istedim. Galatasaray'ın gayrimekulleri ile ilgili projelerini geliştirmek için arkadaşlarımla gece gündüz çalıştım. Bu ekip çalışmasına bağlı olarak size anlattık, siz de destek verdiniz. Teşekkür ediyorum. Zaman zaman eleştiriler aldık. Hep şöyle dendi: Galatasaray bir gayrimenkul şirketi mi? Galatasaray inşaat firması mı? gibi eleştiriler oldu. Hepsine saygı duyduk. Bunlar kaldıraç olarak kullanılan projelerdi. Bu bir planlamaydı. Galatasaray'ın mali bağımsızlığını kazanabilmesi için yapılan planlamaydı. 

"FAİZDEKİ BANKA BORÇLARIMIZ AZALDI"

Şubat'ta 342 milyon TL nakit para geldi. Arsaları sattın, transfere verdin, paran bitti dediler. Saygı duyuyorum. Ancak bugün bu planlamanın meyveleri ortaya çıktığı biraz da bu manada bakılması için sizlere anlatıyorum. Bugün doların 5 lirayı bulduğunu duyuyorum. O gün itibariyle kur 3.60 civarındaydı. Bu hesabı geçtim. Kredi hesaplarını kapatmanın ne kadar fayda ürettiğini, faizdeki banka borçlarımızın azalmasında ne kadar etkili olduğunu takdirlerinize bırakıyorum. 

"YENİ BİR TAKIM KURMAMIZIN SEBEBİ..."

Mayıs'a geldiğimizde geçmiş bir sezonu kapattık. Yeni bir sezonun hazırlığında çok başarılı olacağına inandığımız bir takım kurduk. Bir önceki takımda başarı doygunluğu, futbolcuların performansını geriye çekti. Onun için yeni bir takım kurduk. Bu kurduğumuz takım sezona çok başarılı başladı ve değerli Fatih Terim'in gelmesiyle bize 21. şampiyonluğu getirdiler. "ÜRETMEK ZORUNDAYIZ"

Değerli Galatasaraylılar, biz üretmek zorundayız. Galatasaray çok büyük bir marka. Üretebilecek ve başarıyı kolayca yakalayabilecek bir marka. Bütün yönetimlerin farkında olması için 5.0 projesini anlatıyoruz. Göreve kim gelirse gelsin bu projeleri kullanmalı. 

"GEÇMİŞTEN ÇOK DERS ÇIKARDIK"

Galatasaray'a 36. başkan olarak hizmet ettim. Yönetim kurulu ile 12'ye yakın uyumlu bir şekilde proje ürettik. Bir kısmını ürettik, bir kısmı bitmedi. 20 Ocak'ta başka bir arkadaşım başkan seçildi. Ben ve arkadaşlarım da bu sürede şapkamızı önümüzde koyduk. Biz geçmişte Galatasaray için hizmet tederken neleri yaptık, nasıl yaptık, niye yaptık diye düşündük. Yeniden Galatasaray'ı en yüksek seviyeye çıkarmak üzere yönetime aday olduk. Yepyeni bir ekiple, hizmet odaklı ve üretmek için geliyoruz. 

"GALATASARAY SÜPER LİG'DE KENDİ DEĞERLERİYLE ÇIKIŞI OLAN TEK KULÜPTÜR"

Galatasaray'ı kimseyle kıyaslamıyorum da, bir ışık tutması için şu örneği vermem gerekiyor. Borç alacak farkı olarak bakıldığında 1.1 milyar TL. Öyle kulüpler var ki, borç alacak farkı 2.5 milyar TL civarında. Galatasaray şu anda Süper Lig'de kendi yarattığı ve ürettiği değerlerle çıkışı olan tek kulüptür. 

"DURSUN ÖZBEK ADAYI YIKTIRDI DEDİLER..."

Dursun Özbek adayı yıktırdı dediler. Allah'ınızı severseniz değerli Galatasaraylılar, bütün hayatım Galatasaray'ın içinde geçti. Galatasaray ile yattım, Galatasaray ile kalktım. Galatasaray'ın bana verdiği değerler çerçevesinde başarılı bir iş hayatım oldu. Hizmet sırası bana geldiğinde kaçınmadım. Her şeyi verdim Galatasaray'a. Bütün bunları bir tarafa bırakın, bir seçilmiş başkanın Galatasaray'a zarar vereceğini düşünebilir misiniz? Bu Galatasaray düşüncesi midir?

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"