comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Deniz Çoban FutbolArena'ya konuştu: 'Cüneyt Çakır'ın kararı yanlış'

06 Ağustos 2018, Pazartesi 00:55
GS Haber: Deniz Çoban FutbolArena'ya konuştu: 'Cüneyt Çakır'ın kararı yanlış'

Galatasaray - Akhisarspor maçında Cüneyt Çakır'ın ilk yarıdaki VAR kararını FutbolArenaTV'de Deniz Çoban değerlendirdi. 

FutbolArena Özel - Galatasaray - Akhisarspor Süper Kupa finalinin ilk yarısında Cüneyt Çakır'ın VAR kararı damga vurdu. Tartışma yaratan kararı FutbolArenaTV'de Deniz Çoban yorumladı. 


Galatasaray - Akhisarspor Cüneyt Çakır'ın VAR kararı


Cüneyt Çakır'ın maçın ilk yarısında Rodrigues'in pozisyonunda VAR sisteminde pozisyonu inceledikten sonra sarı kartını geçerli saymasını eleştiren Deniz Çoban, kartın renginin kırmızı kart olması gerektiğini söyledi. 

"BÜLENT YILDIRIM KARARIN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN VAR SİSTEMİ DEVREYE GİRDİ"
VAR sisteminin odasında hakeme inceleme tavsiyesinde bulunmadan önce kendine şu soruyu sordu: "Hakemin sahada verdiği karar kesinlikle yanlış mı?" Bülent Yıldırım bu soruyu kendine sordu ve kesinlikle yanlış karar verdiğini söyledi. Cüneyt Çakır bunun üzerine geldi. Bülent Yıldırım'ın bu pozisyon hakkındaki fikri %100 kırmızı kart. Cüneyt Çakır pozisyonu tekrar izledikten sonra Vrsajevic'in Rodrigues'i yakalayabileceği kriterine göre sarı kartını geçerli saydı. "CÜNEYT ÇAKIR SARI KART'TA NEDEN ISRARCI OLDU BİLMİYORUM"

Bariz gol şansı kriterinde bu yıl değişen bir şey yok. Pozisyonun bariz gol şansı olması benim de fikrim. Cüneyt Çakır neden sarı kartında ısrarcı oldu, onu bilemiyorum. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"