comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Cenk Ergün, Fortuna Sittard'a transfer oldu

03 Eylül 2018, Pazartesi 12:31
GS Haber: Cenk Ergün, Fortuna Sittard'a transfer oldu

Galatasaray'ın eski sportif direktörü Cenk Ergün, Hollanda'ya transfer oldu. 12 yıl boyunca Galatasaray'da görev yapan ve bu sene başında sarı kırmızılı kulüpten ayrılan Ergün, Foruna Sittard Kulübüne transfer oldu.

FutbolArena - Ocak 2017'de Galatasaray Kulübü genel kurul üyesi Ahmet Işıtan Gün'ün satın aldığı Fortuna Sittard Kulübü, Ergün'ü de kadrosuna kattı.
 

Galatasaray Haberleri: Cenk Ergün şimdi ne yapıyor?


Ünal Aysal başkanlığı döneminde yönetici olarak görev yapan Işıtan Gün, Cenk Ergün ile sportif direktör ve danışman olarak anlaştı.


Cenk Ergün kimdir?


İlkokulu Bursa'da okudu. 1993 yılında Galatasaray Lisesi matematik bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nde yükseköğrenimini tamamladı.2000–2003 yılları arasında Kamera Spor Reklamcılık A.Ş.'de Türkiye Futbol Federasyonu için reklam ve sponsorluk pazarlaması ve A Milli Futbol Takımı özel maç organizasyonları yaptı. 2003–2006 yıları arasında Trabzonspor Sportif A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2006 yılından itibaren Galatasaray Sportif A.Ş.'de Özel Projeler Sorumlusu olarak görev aldı. Ergün, Mustafa Cengiz yönetiminin gelişine kadar futbol direktörü olarak görev yaptı. Cenk Ergün evli, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca biliyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!