comScore

Galatasaray Galatasaray

Göztepe - Galatasaray maçı hangi gün, saat kaçta?

14 Mayıs 2018, Pazartesi 15:03
Göztepe - Galatasaray maçı hangi gün, saat kaçta?

Galatasaray'ın şampiyonluk maçı olarak gördüğü Göztepe müsabakasının maç günü ve saati henüz açıklanmadı ancak FutbolArena maçın oynanacağı günü ve saati herkesten önce açıklıyor.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk yarışı sürerken artık sona gelindi ve tüm gözler 34. haftaya çevrildi. Lider Galatasaray'ın Göztepe deplasmanından 1 puan alması halinde 21. şampiyonluğuna ulaşacağı karşılaşmanın hangi gün oynanacağı ise taraftarlar başta olmak üzere spor kamuoyu tarafından merak ediliyordu. FutbolArena'nın aldığı bilgiye göre de bu sorunun yanıtı belli oldu.


Göztepe - Galatasaray maçı ne zaman?


FutbolArena'nın edindiği bilgiye göre Göztepe - Galatasaray karşılaşması 19 Mayıs Cumartesi günü oynanacak. TFF'nin Galatasaray'ın karşılaşmasının gününü Cumartesi olarak belirlediği ve 34. haftanın fikstürünün ise bu akşam yada en geç yarın açıklanması bekleniyor. Öte yandan bu maçın, ramazan ayı olması nedeniyle saat 21.00'de olabileceği de iddia ediliyor. 
 

Göztepe - Galatasaray maçında deplasman tribünü kaç kişilik olacak?


Deplasman takımına uygulanan kontenajan nedeniyle Galatasaray'ın İzmir'deki olası şampiyonluğunu sadece 450 taraftarı izleyebilecek. Galatasaraylı taraftarlar, şampiyon olması beklenen takımlarını desteklemek için bu maçın Bornova Stadı yerine Atatürk Stadı'nda oynanması yönünde talepte bulunmuştu. Fakat bu talep hem Göztepe yönetimi hem de Atatürk Stadı'nın bazı kriterleri karşılamamasından dolayı Atatürk Stadı'na alınamadı. Yine de Galatasaraylı taraftarlar son günü kadar bu maçın İzmir Atatürk Stadı'na alınması yönündeki isteklerini sürdürüyor.
 

Göztepe - Galatasaray maçı biletleri ne zaman satışa çıkacak?


Öte yandan İzmir'de 450 kişilik şanslı taraftar grubunun içinde yer almak isteyen Galatasaraylı taraftarlar, satışa çıkacak biletleri bekliyor. Hafta sonundaki maç programı açıklanmadığı için şu anlık Göztepe yönetimi de biletler konusunda her hangi bir bildirimde bulunmadı. En geç yarına kadar bilet fiyatlarının belli olması bekleniyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"