comScore

Galatasaray Galatasaray

'Gördüğümü çalamazsam hakemlik yapmam' Ümit Öztürk

11 Şubat 2019, Pazartesi 08:08
'Gördüğümü çalamazsam hakemlik yapmam' Ümit Öztürk

Galatasaray - Trabzonspor maçına kararlarıyla damga vuran ve tepki çeken Ümit Öztürk 2015 yılında Tam Saha dergisine verdiği röportajla kendisini tanıtmıştı. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 21. haftasında oynanan maçta Galatasaray, Trabzonspor'u 3-1 mağlup ederken hakem Ümit Öztürk kararıyla geceye damgasını vurdu. Özellikle Trabzonspor cephesinin büyük tepkisini çeken Ümit Öztürk, müsabaka sonrasında en fazla konuşulan isim oldu. 

Galatasaray - Trabzonspor maçındaki yönetimi tepki çeken Ümit Öztürk'ün, 2015 yılında Tam Saha dergisine verdiği röportajda kullandığı ifadeler yeniden gündeme oturdu. İşte o sözler:
"Hocam hakkımız sana helal olmasın" der ya... Bir kere şunu söyleyeyim. Ben sahada Allah'a çok şükür ne gördüysem onu çaldım. Bir gün gördüğümü çalamazsam hakemlik yapmam. Çünkü bu kul hakkına giriyor. Bırakın oradaki 22 futbolcunun alın terini, arkada ekipler var. Bir de tribünde onları destekleyen binlerce insan var. Ben o insanların hakkına giremem."


Ümit Öztürk kimdir?


12 Ekim 1983 İstanbul Şişli doğumluyum. Benim için herhalde en zor soruudur, "Nerelisin?" sorusu. Baba tarafından Orduluyum. Anne tarafım Selanik göçmeni. Babamın memuriyeti dolayısıyla İstanbul'dan sonra çok gezdik. 

Bir kere neden hata yaptığımızı tekrar düşünüyoruz. Vicdan azabı tabi ki oluyor. Bazen futbolcular "Hocam hakkımız sana helal olmasın" der ya... Bir kere şunu söyleyeyim. Ben sahada Allah'a çok şükür ne gördüysem onu çaldım. Bir gün gördüğümü çalamazsam hakemlik yapmam. Çünkü bu kul hakkına giriyor. Bırakın oradaki 22 futbolcunun alın terini, arkada ekipler var. Bir de tribünde onları destekleyen binlerce insan var. Ben o insanların hakkına giremem."

Hata insanlara mahsus. Kesinlikle hata yapacağım. Bugün Şampiyonlar Lig'inde elit hakemler bile hata yapıyor. Hata hep olacak. Çok büyük vicdan azabı çekiyor muyum? Daha iyi nasıl olurum diye çekiyorum evet ama öteki manada, kendimi vicdan olarak rahat olabiliyorum. Çünkü ne gördüysem onu çalıyorum. Gerçekten bir gün gördüğümü çalamayacak durumda olursam; yapmam bu işi.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"