comScore

Galatasaray Galatasaray

Gomis: "Galatasaray'da gerçek bir aslan oldum"

01 Mart 2021, Pazartesi 21:57
Gomis:

Gomis, Fransız basınına verdiği röportajda Galatasaray günlerini anlattı. Golcü futbolcu Suudi Arabistan Ligi ile Türkiye Ligi'ni de karşılaştırdı. 

FutbolArena Dış Haberler - Futbol hayatını Al Hilal'de sürdüren Galatasaraylı eski futbolcu Fransız basınına kariyeri hakkında röportaj verdi. 

"GALATASARAY O DÖNEM EKONOMİK SIKINTIYLAR KARŞI KARŞIYAYDI"
Galatasaray o dönem ekonomik sıkıntıyla karşı karşıyaydı. Gol rekoruyla birlikte şampiyonlukla tamamalanan başarılı bir sezon geçirmiş ve hedefime ulaşmıştım.  Al Hilal'den teklif geldiğinde 33 yşaındaydım. Belli bir yaştan sonra ekonomik boyut daha önemli hale gelir. Başarılı bir kariyer için birçok parametre birleşir. Burada Fransa'nın PSG takımı gibiyiz. Kupalar kazandık . 

Suudi Arabistan Ligi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye'ye oldukça benzer bir lig. Fiziksel olarak güçlü olmalısın. Teknik kalite var fakat taktiksel kısım için gelişime ihtiyaç var. Suudi futbolunun uluslararası alanda ilerlemesi için deneyim ve gelişime ihtiyacı var. 

"GALATASARAY'DA GERÇEK BİR ASLAN OLDUM"

Galatasaray'da gerçek bir aslan oldum. Galatasaray da gerçek bir aslan aradığı için beni aldı. Burcum da aslandır. Eğer heyecanımı kaybettiğim anda kendime karşı dürüst olup futbolu bıraacağım. İyi bir imaj bırakmak için her şeyi yapmak istiyorum tabii ki. Kariyerimi iyi bir şekilde bitirmek istiyorum. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!