comScore

Galatasaray Galatasaray

Gomis, Galatasaray yönetimi ile transferi için görüştü

11 Haziran 2018, Pazartesi 01:08
Gomis, Galatasaray yönetimi ile transferi için görüştü

Adı son günlerde sık sık Çin Ligi ekipleri ile anılan Bafetimbi Gomis sarı kırmızılı yönetim ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın bu sezonki şampiyonluğunda en büyük pay sahiplerinden olan Fransız yıldız Bafetimbi Gomis'e Çin Ligi ekiplerinden talip var. Talipleri olan Gomis sarı kırmızılı yönetim ile konuştu.

''GALATASARAY'IN MENFAATLERİ İÇİN...''
UEFA'nın koymaya hazırlandığı transfer kısıtı ile beraber son Son günlerde Çin'e transferi çok konuşulan Bafetimbi Gomis önemli bir çıkışa imza attı. Galatasaray'ın UEFA'nın yaptırımı ile karşı karşıya olduğunu bildiğini ifade eden Gomis, kulüp yetkililerine “Kulübün durumu, bazı sorunların farkındayım. Benim için değil, eğer her iki taraf için de iyi olacaksa, Galatasaray isterse giderim” dedi.
 Kısaca Gomis, bu ayrılığı Galatasaray'ın menfaatlerine gelirse kabul edeceğini belirtti.
 

Galatasaray'da Bafetimbi Gomis'in attığı gollerin dağılımı


Galatasaray'ın sezon başında transfer ettiği Bafetimbi Gomis şampiyonluğun en önemli mimarlarından biri oldu. Rakip fileleri 29 kez havalandıran 32 yaşındaki yıldız golcü iç sahada rakip fileleri 18 kez sarsarken bu alanda ligin en iyisi oldu. Bafetimbi Gomis, son zamanlarda eleştirildiği deplasmanlarda ise Göztepe'ye attığı golle 11. kez deplasman golü kaydetti ve bu alanda Burak Yılmaz'ı yakalayarak ligin deplasmanda en çok gol atan iki oyuncusundan biri oldu.Bafetimbi Gomis'i iç sahada attığı 12 golle Burak Yılmaz takip ederken 10'ar gol atan Talisca Emre Akbaba üst sıraları takip etti.. Dış sahada 11'er gol atan Bafetimbi Gomis ve Burak Yılmaz'ı 10 golle Jahovic ve 8 golle Umut Bulut takip etti.

Galatasaray ile ilgili haberlere Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)