comScore

Galatasaray Galatasaray

Göksel Gümüşdağ'dan Arda Turan'a küfür açıklaması 

07 Şubat 2018, Çarşamba 10:51
Göksel Gümüşdağ'dan Arda Turan'a küfür açıklaması 

Göksel Gümüşdağ yaptığı yazılı açıklamada bir takım Galatasaray taraftarı tarafından küfüre maruz kalan Arda Turan hakkında açıklamada bulundu.

FutbolArena - Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Atatürk Havaalanı'nda oyuncusu Arda Turan'a Galatasaray taraftarları tarafından edilen küfürler hakkında açıklamada bulundu.


Göksel Gümüşdağ'dan Arda Turan'a küfür açıklaması 


Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı yazılı açıklamada Galatasaray taraftarının küfürüne maruz kalan Arda Turan hakkında açıklamada bulundu. 

İşte o açıklama;
''Spor Toto Süper Lig'inin 20. haftasında deplasmanda oynadığımız Konyaspor mücadelesinin ardından havalimanında futbolcumuz Arda Turan'a yönelik yaşanan talihsiz olaylar sebebiyle bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyuyorum.


ALT YAPISINDAN YETİŞTİĞİ KULÜBÜN TARAFTARLARI...

Altyapısından yetiştiği, kaptanlığını yaptığı Galatasaray kulübünün bir kısım taraftarlarının kendisine göstermiş olduğu küfürlü tepki, en az Arda kadar beni ve değer bilen tüm gerçek futbolseverleri üzmüş ve derinden yaralamıştır. Profesyonel bir futbolcu olan Arda Turan, kariyer planlamasını göz önüne alarak hedefleri doğrultusunda bir transfer yapmıştır. Bu ağır ve terbiye sınırlarını aşan hakaretleri hiçbir gerekçe asla meşru kılamaz.

Elbette bir kısım taraftarın vermiş olduğu tepkiyi, 113 yıllık bir camiaya mal etmiyorum. Galatasaray Kulübü Başkanı Sayın Mustafa Cengiz'in de ifade etmiş olduğu gibi Sarı-Kırmızılı taraftarların Arda'yı kendi takımlarında görmeyi istemelerini ve bu nedenle üzgün olmalarını anlayışla karşılıyorum ancak Arda'nın bu güzide kulübe vermiş olduğu hizmetleri unutmamaları gerekir. Avrupa'ya transfer olduktan sonra dahi her fırsatta Galatasaray sevgisini vurgulamaktan çekinmeyen, stadına giderek maçlarını izleyen Arda, bunca yaşananlara rağmen, dün sosyal medya hesaplarından, top toplayıcıyken kale arkasında golüne sevindiği, yıllar sonra birlikte çalışma şansı yakaladığı Hagi'nin doğum gününü kutlayarak vefasını ve hatırşinazlığını göstermiştir.

ARDA TURAN'IN BU ÜLKE İÇİN HALA...

Ben, Arda Turan'ın bu ülke için hala üreteceği çok büyük değerler olduğuna inanıyorum ve oyuncumuza yapılan bu çirkinliği hoş karşılamadığımı açıklamak istiyorum. Unutmayalım ki, Arda Turan, Galatasaray'ı ve Ülkemizi Barcelona gibi bir dünya kulübünde başarıyla temsil etmiş, sadece Başakşehir'in değil Türkiye'nin sahip çıkması gereken bir değerdir.

Birkaç hafta sonra kendi sahalarında oynamak üzere tüm takımımızla beraber Arda da Galatasaray camiasının misafiri olacak. Nezaket sınırlarının aşılmadığı, Galatasaray camiasına her zaman saygı ve sevgisini dile getiren Arda Turan'ın gerekli saygı ve sevgiyi göreceğini bir gece temenni ediyorum.

Saygılarımla

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ''

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.