comScore

Galatasaray Galatasaray

Gheorghe Hagi, Viitorul Constanta'yı satıyor!

03 Mayıs 2018, Perşembe 12:40
Gheorghe Hagi, Viitorul Constanta'yı satıyor!

Galatasaray'ın ve Rumen futbolunun efsane isimlerinden Gheorghe Hagi, sahibi olduğu Viitorul Constanta'yı satışa çıkardı.

FutbolArena Dış Haberler - Romanya'da 2009 yılında kurduğu futbol akademisi Viitorul Constanta'yı kısa sürede 1. Lig'e çıkaran ve geçtiğimiz sezon Romanya şampiyonu olan Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta'yı satışa çıkardı. Galatasaray'ın ve Rumen futbolunun efsane ismi gelecek sezon Avrupa'da başka bir takımı çalıştırma hedefinde...

"DEDEMAN, VİİTORUL'U ALIYOR..."
Rumen basınında çıkan haberlere göre İnşaat ve yapı malzemesi şirketi olan ve Romanya'nın en zengin iki şirketinden biri olarak gösterilen Dedeman'ın Viitorul'un %49 hissesini alacağı ve müzakerelerin sürdüğü yazıldı. 

Gheorghe Hagi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Viitorul'un sağlam temelleri ile bensiz de yoluna devam edebileceğini gördüm" demişti. 2 sezon önce de kulüp hisselerini satacağı yönünde haberler çıkan Hagi, hisselerin %30'u için 6.8, %40'u için 8, ve %49'u için 10 milyon euro talep etmişti. Viitorul Constanta bu iki senede Romanya şampiyonluğu yaşadığı ve Avrupa'da boy gösterdiği için hisselerin daha pahalıya satılacağı düşünülüyor.


Gheorghe Hagi hangi takımın teknik direktörü olacak?


Geçtiğimiz aylarda Romanya'da siyasetin futbola çok fazla karıştığından şikayet eden Gheorghe Hagi, sezon sonunda takımdan ayrılacağını söylemişti. Sezon içinde Deportivo'dan aldığı teklifi "Sezon ortasında takım çalıştırmayacağım" diyerek reddeden Hagi, Suudi Arabistan'ın Dünya Kupası öncesinde Milli Takımın başına geçmesi teklifini de reddetmişti. Hagi'nin Polonya Ligi ekiplerinden Legia Varşova ile de adı anılıyordu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"