comScore

Galatasaray Galatasaray

Gheorghe Hagi, oğlu Ianis'i transfer etti

09 Ocak 2018, Salı 18:36
Gheorghe Hagi, oğlu Ianis'i transfer etti

Galatasaray'ın ve Rumen futbolunun efsane ismi Gheorghe Hagi, Fiorentina'dan oğlu İanis'i transfer etti.

FutbolArena - Galatasaray'ın efsane futbolcusu Gheorghe Hagi, geçtiğimiz sezon 2 milyon euro karşılığında Fiorentina'ya gönderdiği oğlu Ianis Hagi'yi geri aldı. Hagi oğlunun gelişimini olumsuz etkilediği için eleştirdiği Fiorentina'dan oğlunu tekrar transfer etti. 

22 Ekim 1998'de İstanbul'da doğan ve Türk vatandaşlığı da bulunan Ianis, Fiorentina'da forma şansı bulamamıştı. 
Gheorghe Hagi'nin oğlunu ne kadar bonservis ödeyip geri aldığı bilinmezken, Ianis'in sezonun 2. yarısında Viitorul'da forma giymesi bekleniyor. Ianis Hagi'nin adı bir süredir Galatasaray ile de anılmıştı.

HAGİ: "BEN VERDİĞİMDE İLK 100'DEYDİ"

Hagi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Fiorentina'ya ateş püskürmüş ve "Ben verdiğimde bana 3 ay alışması için süre olacak sonra oynar dediler. Genç takımda iyi oynamasına rağmen, Yaz kampını iyi geçirmesine rağmen şans verilmedi. Ben verdğimde oyuncu U21 futbolcuları arasında dünyanın ilk 100 ismi arasındaydı. Oynamayınca seviyesi düştü" demişti.


Ianis Hagi kimdir?


Galatasaray'ın efsane futbolcularından ve aynı zamanda eski teknik direktörlerinden Hagi'nin kurduğu futbol akademesinde yetişen İanis Hagi, sonrasında Viitorul takımında futbol hayatına devam etti. Viitorul'da sergilediği başarılı performansın ardından İtalya Serie A takımlarından Fiorentina'ya transfer olan Ianis Hagi, bu sezon 6 maçta 2 gol kaydetti. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)