comScore

Galatasaray Galatasaray

Garry Rodrigues'ten Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye gönderme

02 Ocak 2018, Salı 00:44
Garry Rodrigues'ten Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye gönderme

Galatasaray'ın başarılı futbolcusu Garry Rodrigues futbol kariyeriyle ilgili içini döktü. Sarı Kırmızılı takımın PAOK'tan transfer ettiği Rodrigues'ten Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye de gönderme geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaraylı futbolcu Garry Rodrigues lige verilen arada Hollanda basınına geniş bir röportaj vardi. Futbolculuğa başladığı dönemden bugünlere nasıl geldiğini anlatan yıldız oyuncu, Galatasaray hakkında da övgü dolu ifadeler kullandı. Elf Voetbal'a konuşan Garry Rodrigues'in röportajından önemli kesitler:

"FENERBAHÇE'YE KARŞI HEP GALATASARAY'I TUTARDIM"
"Küçüklüğümden beri Galatasaray'ın büyüklüğünü biliyordum. Rotterdam'da mahallede Türk arkadaşlarım vardı. Galatasaray'ın büyüklüğünü buraya gelince de daha iyi anladım. Galatasaray'ın Beşiktaş ve Fenerbahçe'den daha fazla kupası var. Takip ediyordum. Hatta derbilerde Fenerbahçe'ye karşı Galatasaray'ı tutardım.

"TÜRK ÇAYI BENDE BAĞIMLILIK YAPTI"

Önceki hayatıyla şimdiki hayatının farklı olmasıyla ilgili gelen soruya yanıt veren Garry Rodrigues, "Dediğiniz gibi geldiğim yeri ve yaşadığım zorlukları unutamam. Şu an yeni bir yerdeyim. İstanbul'da, Türkiye'deyim. Buraya adapte olmam konusunda insanlar bana gerçekten çok yardımcı oldu. Türkiye harika bir ülke ve insanların beni tanımasından gurur duyuyorum. Burada elde ettiğim alışkanlıklardan birisi de Türk çayı. Gerçekten Türk çayı bende bağımlılık yaptı." ifadelerini kullandı. 

"PROFESYONEL FUTBOLCU OLAMAYACAĞIMI DÜŞÜNDÜM"

Küçükken profesyonel futolcu olamayacağımı düşündüm. Futbol hayatım ilerlemeyecek diye çok düşündüm ama ailem bana inandı. Umudumu kaybetmiştim. Her zaman profesyonel bir futbolcu olacağımı söylediler. Şimdi geriye dönüp baktığımda tüylerim diken diken oluyor. 

"ANNEM İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM"

Ailemin hakkını hiçbir zaman ödeyemem. Annem kuafördü. Onun için her şeyi yaparım. Ayrıca yakın dostalarıma yardım etmeyi de çok seviyorum. Sadece maddi değil, manevi de. Dostlarım yardıma ihtiyaçları olduğunda beni ne zaman ve nerede bulacaklarını biliyorlar. Tabi ki herkese yardım edemem ama elimden gediğince. Çünkü geçmişimi biliyorum. 
 

Garry Rodrigues Galatasaray'da kaç maç oynadı ve kaç gol attı?


Garry Rodrigues bu sezon Galatasaray formasıyla ligde oynadığı 16 maçta 2 gol attı, 3 asist yaptı. Rodrigues toplamda ise 19 resmi maçta görev aldı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

 
SON 48 SAATTE NELER OLDU?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)