comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylılar her golde 2 kez kazanıyor

17 Mart 2018, Cumartesi 15:52
Galatasaraylılar her golde 2 kez kazanıyor

Galatasaray taraftarları artık her golde 2 kez kazanıyor. Turkcell Sarı Kırmızı Destek Paketleri'yle Galatasaray'a destek olanlar, her golde 100 mb, ücretsiz Turkcell uygulamaları, hediye forma ve maç biletlerine sahip oluyor.

SARI KIRMIZI DESTEK PAKETİ'Nİ AL HEM GALATASARAY KAZANSIN, HEM SEN KAZAN

Turkcell Sarı Kırmızı Destek Paketleri'yle Galatasaray'a destek sağlarken, ücretsiz Turkcell uygulamaları, hediye forma ve maç biletlerini sen de kazanabilirsin!
Aşağıdaki görsele tıkla, her golde 2 kere kazan! Turkcell, Türk sporunun asırlık çınarı Galatasaray Spor Kulübü ile dijital iş birliğini, sarı-kırmızılıların başarılarla dolu tarihini bir kez daha bizlere hatırlatan yeni bir reklam filmiyle duyurdu. Galatasaray'ın forma renklerinin ortaya çıkış öyküsünün anlatıldığı film, Galatasaray'ın kurucusu Ali Sami Yen'in gerçek hikayesinden esinlenerek hayata geçirildi.

SARI KIRMIZI RENKLERİN ÖYKÜSÜ

Ali Sami Yen ve arkadaşları gelecekte tarih yazacak kulübün temellerini 1905 yılında atar. Maksatlarıysa çok nettir; “bir renge ve isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek.” Peki bütün bu zaferleri kazanırken Galatasaraylı futbolculara güç veren parçalı formanın sarısı ve kırmızısı nasıl bir araya geldi? Bu öyküyü Ali Sami Yen'den dinleyelim;

"Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkanına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu.”

Galatasaray Spor Kulübü ile yapılan dijital işbirliği kapsamında hazırlanan reklam filminin sonunda, sarı kırmızı renklere gönül verenlerin takımlarına o günkü ruhla destek olmaları için üç özel paketin satışa sunulduğu belirtiliyor. ‘Sarı', ‘Kırmızı' ve ‘Şampiyon' isimli özel dijital paketlerle taraftarlar bir yandan takımlarına destek olurken diğer yandan ayrıcalıklı olarak Turkcell'in dijital servislerinden faydalanabilecek. Paketler, Turkcell satış kanallarından ve SMS ile satın alınabilecek.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.