comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylılar Derneği'nden yönetime çağrı! 'Suç duyurusu!'

29 Mart 2019, Cuma 19:17
Galatasaraylılar Derneği'nden yönetime çağrı! 'Suç duyurusu!'

Galatasaraylılar Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesi sonrasında lise öğrencileri için başlatılan linç kampanyası ve tehdit üzerine çağrıda bulunuldu. 

FutbolArena - Galatasaray Mali Genel Kurulunda başkan Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesinin yankıları sürüyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde idari ibrasızlık sonucunda 150. dönem öğrencilerinini telefonla tehdit edildiğini ve bu konu hakkında hukuki süreç başlatıldığını FutbolArena duyurmuştu. 

O HABER İÇİN ---> TIKLAYIN
Galatasaraylılar Derneği tarafından, Mali Genel Kurul sonrasında sosyal medyada Galatasaray Lisesi öğrencilerinin paylaştıkları ve tepki gören fotoğraf hakkında açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 4 kişinin organize ettiği ortak doğum günü kutlaması esnasında Genel Kurulda Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesinden saatler öncesinde bu fotoğrafın çekildiği belirtildi. 

"ENDİŞELİYİZ"
Galatasaraylılar Derneği tarafından yapılan açıklamada, "Beklentimiz, bizlerle benzer endişeler taşıdıklarını gözlemlediğimiz kulübümüz yneticileri tarafından bir açıklama yapılması, sonrasında da gecikmeksizin üyelik formalarını sosyal medya aracılığıyla yayan kişiler hakkında ilgilİ Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulmasıdır. Tek ve vazgeçilmez önceliğimizin kardeşlerimizin güvenliğinin sağlanması olan bu süreçte, bizlere desteklerini esirgemeyen tüm abla, ağabey ve kardeşlerimize içtenlikle teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi. 

AÇIKLAMANIN TAMAMI:


NELER OLMUŞTU?

Mali Genel Kurulda çıkan ibrasızlık kararı sonrasında sosyal medya hesaplarından fotoğraf paylaşan 150. dönem öğrencilerinin tehditler aldığı öğrenildi. Telefonlarına ulaşan bazı kişilerin öğrencileri arayarak tehdit ettiği belirtilmişti.

Yaşananlar üzerine öğrenciler Galatasaray Lisesi'ne polis koruması eşliğinde gitmişti. Aynı zamanda okul çevresindeki güvenlik önlemleri de artırılırken öğrencilerin tehditler alması, camiayı da harekete geçirmişti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"